2 LIGA: Góral-Trans tracą cenne punkty. Pijani Powietrzem z widokami na szczyt podium

Po 7. kolejce zatrzęsło tabelą 2 Ligi. Góral-Trans niespodziewanie przegrywa starcie z Markneto Scousers II wobec czego zostaje zmuszony zejść na trzeci schodek podium. Wpadkę rywala wykorzystują Pijani Powietrzem przebojem wskakując na fotel wicelidera. Bliscy wtopy byli zawodnicy Club Ju Internationals, lecz w końcowych minutach notują fenomenalny comeback i poskramiają „Złote Lwy”. Ważne punkty zdobywają 4Partners Team skromnie wygrywając z „Astronautami” oraz Bonito Murcki uciekając z otchłani strefy spadkowej. Ponadto najwięcej działo się podczas pojedynku FC Eagles z The Whites Siemianowice okraszonym bramkową kanonadą.

Golden Lions – Club Ju Internationals  3:5 (2:1)

Golden Lions nie mają szczęścia w tej rundzie. Drużyna z potencjałem i wolą walki niestety podczas minionego weekendu na punkty nie mogła liczyć. Aczkolwiek spisywani na straty „Goldeni” w starciu z Club Ju Internationals przez chwilę potrafili nastraszyć lidera. Ledwo sędzia nie rozpoczął spotkania, a Damian Wiatr dał prowadzenie swojej ekipie. Po jedenastu minutach mieliśmy 2:0 dla „Złotych Lwów”. Goście obecność na boisku zaakcentowali dopiero w 20. minucie po bramce Afeeza Olanrewaju, któremu asystował Chijioke Donald Uhoh. Ten sam zawodnik powtórzył idealne zagranie po zmianie stron podając do Bakhromjona Sobirjonova, co doprowadziło do remisu. Gospodarze nie zwlekali z odpowiedzią, bo minutę potem Mateusz Orzechowski znów przywraca przewagę „Goldenom”. Donald Uhoh tego dnia był w wyśmienitej formie. W 29. minucie sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość golkiperowi rywali. Remis utrzymywał się dość długo, co tylko frustrowało graczy Club Ju. W 47. minucie Sobirjonov przywrócił nadzieję zwycięstwa. Kropkę nad „i” podsumowując genialny występ postawił Donald Uhoh. Club Ju w męczarniach wyszarpuje Golden Lions trzy punkty umacniając się na pozycji lidera.

Young Boys – Bonito Murcki  0:4 (0:1)

Bonito Murcki konsekwentnie rozpracowało Young Boys pewnie pokonując rywala 4:0. Skromna przewaga gości po golu Mateusza Kiełbasy utrzymała się do końca pierwszej połowy. Druga część była popisem jednego aktora – Kamila Rekowskiego. Ofensywny zawodnik w pojedynkę rozprawił się z defensywą gospodarzy kompletując hat-tricka i jednocześnie powiększając przewagę swojej ekipie. Young Boys mimo starań pomysłów na grę nie mieli, wobec czego byli zmuszeni uznać bezwarunkową kapitulację. W ligowej tabeli Bonito Murcki na dziewiątym miejscu, tuż nad znajdującymi się w strefie  spadkowej Young Boys.

Pijani Powietrzem – LGT Squad  4:3 (3:1)

Jednym z najbardziej zaciętych pojedynków była rywalizacja Pijanych Powietrzem z LGT Squad. LGT próbuje wdrapać się na utracone górne szczeble ligowej tabeli, tymczasem Pijani Powietrzem walczą o koronę. Po gwizdku sędziego rozpoczynającego mecz najbardziej barwne było pierwsze dziesięć minut. W 3. minucie powody do radości swoim kolegom dał Igor Grzybek. Riposta ze strony gospodarzy padła jeszcze szybciej. W 4. minucie Kamil Wojtyłowicz doprowadził od wyrównania. Dwie minuty później przewagę na własną korzyść przechylił Sebastian Helwig, natomiast w 10. minucie Tomasz Jaworski podwyższył bezpiecznie wynik. LGT potrzebowało przerwy, by ochłonąć, zebrać myśli i ruszyć na rywala z odwetem. W 29. minucie Bartłomiej Wencel zanotował trafienie kontaktowe. PP nie dawali za wygraną wpuszczając w 36. minucie w pole karne Wojciecha Wolnego. Goście dwoili się i troili, próbowali wszelkich konfiguracji ataków pozycyjnych i nawet ostatni w tym meczu gol Aleksandra Kordka nie wybawił LGT z otchłani porażki. Pijani Powietrzem przebojem wskakują na fotel wicelidera, LGT Squad spada na siódmą lokatę.

4Partners Team – Aristocrats Saint-Germain  2:1 (1:1)

Jeszcze cięższą konfrontacją niż poprzednie spotkanie było starcie 4Partners Team z Aristocrats Saint-Germain. Nic nie zapowiadało się na to, że obejrzymy tak wyrównany i zacięty bój o punkty. Na pierwsze bramki zawodnicy obydwu drużyn kazali nam czekać prawie do przerwy. Najpierw w 22. minucie Sebastian Niedzielski dał prowadzenie 4Partners Team, by trzy minuty później Krzysztof Molendowski przywrócił przed zejściem do szatni meczową równowagę. Po zmianie stron pojedynek jeszcze bardziej skupił oba zespoły na defensywie podnosząc tym samym jego dramaturgię. W 30. minucie piłkę do siatki skierował Kamil Menkiel stając się bohaterem gospodarzy. „Arystokraci” tracąc tego gola nie zdołali się już podnieść, nie odrobili straty, wobec czego trzy punkty konsekwentnie do końca meczu dowieźli 4Partners. Ich postawa podrzuciła zespół na szóstą lokatę, ASG na ósmym stanowisku.

Góral-Trans – Markneto Scousers II  4:7 (3:4)

Największa sensacja drugoligowego podwórka podczas 18. kolejki. Jeszcze niedawno mierzący się z Club Ju Internationals „Górale” odesłali lidera do domu z kwitkiem, co umożliwiło im zbliżenie się w stronę korony. Teraz sami zostali poskromieni przez Markneto Scousers II, co wpłynęło na ich ligową pozycję. Gospodarze weszli w spotkanie rozważnie  budując każdy ofensywny atak. Jeden błąd sprawił, że po kwadransie mur obronny został przebity. „Scousersi” bez żadnych wyrzutów wykorzystali swoją szansę i w ciągu trzech minut zyskali trzybramkową przewagę po golach Kacpra Majewskiego, Dawida Matei i Nikodema Sułkowskiego. Kubeł zimnej wody wylany na głowy „Górali” podziałał na zawodników niezwykle orzeźwiająco, bo w mgnieniu oka doczekaliśmy się odpowiedzi. W 18. minucie Konrad Karolewski zanotował trafienie kontaktowe, minutę później cennego gola zdobył Wojciech Langer. Goście nie powiedzieli Stop, w 21. minucie Mateja po raz drugi trafił na listę strzelców, z kolei pierwszą część golem do szatni zwieńczył Bartosz Niebisz. Początek drugiej odsłony to udana akcja zakończona strzałem Wojciecha Langera. Wydawało się, że pojedynek wejdzie na jeszcze wyższe obroty, zobaczymy kilka bramek i wielkie emocje. Te pojawiły się głównie w szeregach gospodarzy, którzy z niedowierzaniem patrzyli, jak Markneto Scousers II skutecznie ich punktuje. Trafienie Majewskiego w 33. minucie podładowało baterie jego drużyny. „Górale” walczyli do samego końca, aby przynajmniej uratować oczko, lecz goście ani myśleli oddawać inicjatywy. Gwoździem do trumny okazały się być ostatnie minuty. W 47. minucie Mateusz Grochla oddalił ewentualne zagrożenie, by chwilę później Kamil Woźniak mógł przypieczętować niezwykle istotny triumf. Markneto Scousers II powędrowało na piątą pozycję, Góral-Trans kosztem Pijanych Powietrzem musiał zejść na trzeci schodek podium.

The Whites Siemianowice – FC Eagles  7:15 (4:7)

Na nudę z pewnością nie narzekali ci, którzy skierowali swoje oczy na spotkanie The Whites Siemianowice z FC Eagles. Nikt się nie spodziewał, że w tym pojedynku obejrzymy niezwykle ofensywny futbol zwieńczony gradem goli po obydwu stronach. Po ciężkim boju rywalizację ostatecznie wygrały „Orły”, które zyskały przewagę już po pierwszej połowie. Goście przejmowali inicjatywę, dyktowali meczowe tempo i co najważniejsze liczne akcje skutecznie zamykali celnymi strzałami. Zmysłem snajpera zdobywając hat-tricka popisali się Jakub Pustelnik oraz Damian Beczek dopisując do goli jeszcze dwie asysty. Ponadto dublet z trzema asystami do puli dorzucili Daniel Kędziora i Piotr Oracz, dwie bramki na listę strzelców dopisał również Kamil Januszek. Jednakże wielki podziw budziła postawa Oskara Razakowskiego. Najlepszy zawodnik drużyny gospodarzy bez żadnych kompleksów sam rozprawił się z defensywą rywala strzelając wszystkie siedem bramek. The Whites, pomimo wysokiej porażki, pokazali charakter i walczyli do końca. Ostatnia lokata nadal jest ich, tymczasem FC Eagles tuż za plecami podium, teraz tylko ze stratą jednego oczka do trzecich „Górali”.