Wraz z BKSem jesienią wszedł w katowickie rozgrywki z przytupem nokautując rywali i szturmem awansując do 2 Ligi. Bez porażki i z najlepszą ofensywą, co uczyniło jego zespół czarnym koniem ligi. Teraz, mimo trudności i wyższego poziomu, z ambicją walczy o kolejne medale…
Imię i Nazwisko: DAWID WOLNICA
Data urodzenia: 21.04.1994
Narodowość: Polska
Boiskowy pseudonim: „Dejv”
Obecna drużyna: BKS Cruzeiro
Poprzednie drużyny w KLS: Alchemia Batory , Falcons
Preferowana pozycja na boisku: Pomocnik
Numer na koszulce: #8
Preferowana noga: Prawa
Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:
Drużynowe:
Sezon 2023/2024 – Wicemistrz 3 Ligi z Alchemią Batory
Sezon Jesień 2025 – Mistrz 3 Ligi z BKS Cruzeiro
Indywidualne:
Sezon 2023/2024 – Najlepszy zawodnik defensywny 3 Ligi
Marzec 2024 – Zawodnik Miesiąca
Ponadto: wyróżnienia w 6-tkach tygodnia
Podanie → Geneza powstania BKS Cruzeiro/skąd pomysł?
Strzał
Grupa znajomych postanowiła sprawdzić się w ligach sześcioosobowych. Zaczynaliśmy w 2017 roku w lidze bytomskiej, poźniej jednak, przez mały rozpad, Cruzeiro zniknęło na parę ładnych lat z grania. I powróciliśmy z przytupem, a wyborem była Katowicka Liga Szóstek
→ Twój piłkarski idol z dzieciństwa?
Frank Lampard
→ Twój ulubiony współczesny piłkarz?
Reece James
→ Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?
Ruch Chorzów , Chelsea FC
→ Twoja pierwsza piłkarska koszulka?
Damien Duff z Chelsea
→ Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?
Czekam na pierwszy gwizdek. A tak poważnie to nie wierzę w żadne rytuały, prócz tych, że po prostu myślami parę godzin przed meczem już jestem na murawie
→ Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?
Rytualne piwko po zwycięstwie smakuje najlepiej
→ Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?
Myślę, że z Young Boys Witosa w poprzednim sezonie
→ Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?
Można przytoczyć parę spotkań jak np. jeszcze w barwach Alchemii z CJDR, czy zacięte mecze z ASG oraz także oczywiście z moją byłą drużyną, Falcons
→ Najbardziej pamiętny gol w karierze?
W sumie to dwa tyczą się jednak dużych boisk, gdzie w jednym meczu udało się dwa razy, bezpośrednio z rzutów wolnych ze znacznej odległości, zaskoczyć bramkarza rywali
→ Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?
Chyba to z Young Boys Witosa. Myślę, że było to spotkanie bezpośrednio o mistrzostwo, mimo że kolejek do rozegrania było jeszcze sporo
→ Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?
W zasadzie to dwie z tego sezonu: ta z Nankatsu oraz z FC Eagles
→ Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?
W meczu na styku często jedna interwencja, czy też jeden strzał może przesądzić o wyniku, także po prostu zwycięstwo
→ Twoje największe osiągnięcie?
Dwa awanse do 2 Ligi oraz obrońca sezonu
→ Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?
Sporo było ciężkich meczów, więc trudno określić, z którą było najciężej
→ Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?
CJDR , ASG , Falcons. Ciekawe spotkania pełne walki, gdzie żadna z drużyn nie odpuszczała do ostatniego gwizdka. Co ważne wszystko rozgrywane z pełną kulturą dla rywala i wzajemnym szacunkiem, a myślę, że to najważniejsze
→ Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?
Było paru zawodników, przy których można było czuć się jak na karuzeli. Trudno wymienić tego, który był tym najlepszym
→ Mocne strony Twojej drużyny?
Gdy tylko nie zapominamy grać piłką i gramy jako zespół, a nie zbiór indywidualności, to myślę jesteśmy w stanie powalczyć z każdą drużyną. Gra krótką piłką zdecydowanie
→ Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?
Dawid Wycisk, od dzieciaka razem na boiskach, tych orlikowych jak i pełno wymiarowych
→ Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?
Patryk Nowak, wnosi sporo fantazji, tym bardziej jak jest w formie i gra na miarę swoich możliwości
→ Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?
Obecnie na pewno Jakub Adamczyk. Chłop ciągnie ofensywę za uszy w tym sezonie
→ Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?
Jest sporo zawodników, z którymi gra przyniosłaby pewnie sporo przyjemności
→ Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?
Podania otwierające. Nie ma nic przyjemniejszego w całej grze, kiedy jednym podaniem można złamać defensywę rywala
→ Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?
Szybkość lub też po prostu jej brak. Tu już nie ma nad czym pracować, a po prostu dobrze się ustawiać na murawie (śmiech)
→ Twój styl gry w trzech słowach?
Krótkie i szybkie podania, czy też po prostu gramy z pierwszej
→ Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?
Nie bój sie tej lewej nogi (śmiech)
→ Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?
Gra piłką. Myślę, że to daje największą przyjemność, zwłaszcza, gdy grupa zawodników wokół Ciebie szuka przede wszystkim krótkich szybkich podań
→ Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?
Celebrowanie i liczenie bramek w przerwie meczu przy wyniku 4-1 (sytuacja z dużych boiskch). Wychodzimy na drugą połowę i przegrywamy 4-6. „Pycha kroczy przed upadkiem” myślę tutaj pasuje idealnie i dało sporą lekcję, żeby jednak pamiętać, że mecz kończy sie z ostatnim gwizdkiem, a nie tym na przerwę
→ Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?
Może nawet nie doświadczenie, a po prostu przyjemność z grania z ludźmi, którzy chcą grać oraz robią wszystko, żeby co kolejkę zjawiać się na meczach i pomoć drużynie
→ Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?
Tenis , góry
→ Ulubiona książka lub film?
Serial – zdecydowanie „Breaking Bad”
→ Twoje motto życiowe
Nigdy się nie poddawaj , walcz do upadłego
→ Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?
Szybkie granie i nieważne, jaki wynik, to zawsze można odwrócić losy meczu. Mamy swoje przykłady z tego sezonu
→ Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?
Na pewno organizacja, jak i zaangażowanie w to, żeby wszystko miało ręce i nogi. Ponadto myślę także, że zmiana formatu rozgrywek z rund (wiosna-jesień) na osobne sezony (wiosna, jesień)
Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica