Jeden z motorów napędowych piątoligowego G4P. Jego bramki oraz gra w dużej mierze sprawiły, że stał się jednym z architektów sukcesu przyczyniającego się do pozycji już teraz zapewniającej drużynie awans do 4 Ligi.
Imię i Nazwisko: DANIEL WRZEŚNIEWSKI
Data urodzenia: 02.08.1995
Narodowość: Polska
Boiskowy pseudonim „Rudy”
Obecna drużyna: G4P
Poprzednie drużyny w KLS: Stara Gwardia
Preferowana pozycja na boisku: Jeśli trójka z tyłu, to lewa strona. Jeśli układ 2-1-2 to prawy atak
Numer na koszulce: #20
Preferowana noga: Lewa
Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:
- Zawodnik Miesiąca 5 Ligi w marcu 2026
- Wyróżnienia w Szóstkach Tygodnia
Podanie → Twój piłkarski idol z dzieciństwa?
Strzał
Cristiano Ronaldo
→ Twój ulubiony współczesny piłkarz?
Bruno Fernandes
→ Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?
Manchester United
→ Twoja pierwsza piłkarska koszulka?
Koszulka CR7
→ Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?
Nie mam takiego rytuału
→ Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?
Wyjście z przyjaciółmi do pub na shishke
→ Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?
Chyba ten z No Name Team Katowice w tym sezonie o fotel lidera
→ Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?
Tak samo, do końca wynik był niepewny
→ Najbardziej pamiętny gol w karierze?
Nie ma takiego, każdy równie ważny
→ Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?
To z No Name
→ Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?
W KLS nie miałem jeszcze takiego meczu
→ Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?
Zdecydowanie mecz na żyletki dużo lepszy niż pewne zwycięstwo
→ Twoje największe osiągnięcie?
Zawodnik miesiąca
→ Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?
To jeszcze sezon wcześniej jak miałem krótką przygodę w Starej Gwardii, mecz z PGG Hajery
→ Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?
Nie mam takiej drużyny. Jeśli miałbym powiedzieć ogółem, to wolę grać z drużynami, które grają piłką niż preferują fizyczną walkę
→ Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?
Przeciwko jakiemu hmm chyba nie wiem, nie wszystkich znam z imienia, jednak moim zdaniem bardzo duże umiejętności ma Adrian Frańczak
→ Mocne strony Twojej drużyny?
Wyrównane piłkarsko osiem osób, które gra
→ Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?
Myślę, że z Grześkiem gra mi się najlepiej
→ Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?
Myślę że Slava, nie wiem czy to poprawne imię, aczkolwiek wszyscy tak do niego mówią 🙂
→ Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?
No oczywiście, że na siebie (śmiech)
→ Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?
Piotrek Makowski. Czasami mamy okazję grać na Słowianie na gierce i chciałbym zobaczyć jak to jest w normalnym meczu
→ Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?
Myślę że prostota w grze. Zazwyczaj nie próbuję kombinować i wybieram optymalne rozwiązania
→ Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?
Zdecydowanie gra tyłem do bramki. Całe życie grałem na wahadle i nie jest to coś z czym wcześniej na co dzień miałem styczność
→ Twój styl gry w trzech słowach?
Szybko, konkretnie, spokojnie
→ Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?
Jesteś tak dobry jak twoje ostatnie spotkanie
→ Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?
Jeśli prowadziłbym drużynę zdecydowanie wolałbym szybkie ataki zamiast długiego posiadania piłki. Coś w stylu Championship, zawsze podobała mi się taka piłka nożna
→ Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?
Nie osiągniesz nic bez ciężkiej pracy każdego dnia
→ Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?
Turniej w Warszawie. Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale graliśmy w półfinale z drużyną, która występuje na co dzień w LM. Było widać ogromne doświadczenie i bardzo dużo można było się nauczyć z tego, jak oni rozumieją piłkę sześcioosobową. Mimo przegranej 4:2 byłem bardzo zadowolony z tego spotkania
→ Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?
Poza piłką zdecydowanie większość czasu pracuję, więc jak mam czas wolny to lubię go poświęcić na spotkania z moimi ziomeczkami czy to na shishe, rowerach lub jakimś wyjeździe zagranicznym. Niekoniecznie ten czas musi być aktywny, może to być luźny wypoczynek na leżaku. Na pewno bez monitorów, bo tego w życiu i tak mamy za dużo na co dzień
→ Ulubiona książka lub film?
Książka „Myśl i bogać się” Napoleona Hilla
→ Twoje motto życiowe
Podejmując decyzję dziś dopiero po czasie zobaczysz czy była właściwa. Ten cytat mi towarzyszy od 10 lat i myślę, że jest bardzo trafny. Pokazuje, żeby nie kminić za dużo nad prostymi rzeczami tylko iść do przodu, bo nie możemy przewidzieć co przyniesie kolejny dzień
→ Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?
Bardzo, ale to bardzo dużym plusem na korzyść małej gry w stosunku do dużego boiska jest to, że jesteście ciągle pod grą i dużo więcej się dzieje niż w klasycznej piłce nożnej 11osobowej
→ Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?
Jak to co, oczywiście, że organizatorzy (śmiech). A tak na poważnie to organizacyjnie fajnie to wygląda, jest masa ludzi, masa ciekawych drużyn i rywalizacja na każdym poziomie. Nie mam szerszego spojrzenia na piłkę w innych miastach, ale myślę, że u nas w wyższych ligach jest bardzo wysoki poziom
Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica