#KrótkaPiłka #21 – Daniel Wrześniewski

Jeden z motorów napędowych piątoligowego G4P. Jego bramki oraz gra w dużej mierze sprawiły, że stał się jednym z architektów sukcesu przyczyniającego się do pozycji już teraz zapewniającej drużynie awans do 4 Ligi.


Imię
i Nazwisko:  DANIEL WRZEŚNIEWSKI
Data urodzenia:   02.08.1995
Narodowość:   Polska
Boiskowy pseudonim   „Rudy”
Obecna drużyna:   G4P
Poprzednie drużyny w KLS:   Stara Gwardia
Preferowana pozycja na boisku:   Jeśli trójka z tyłu, to lewa strona. Jeśli układ 2-1-2 to prawy atak
Numer na koszulce:   #20
Preferowana noga:   Lewa

Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:

  • Zawodnik Miesiąca 5 Ligi w marcu 2026
  • Wyróżnienia w Szóstkach Tygodnia


Podanie → Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

Strzał ⚽ Cristiano Ronaldo

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Bruno Fernandes

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ Manchester United

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Koszulka CR7

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ Nie mam takiego rytuału

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Wyjście z przyjaciółmi do pub na shishke

Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Chyba ten z No Name Team Katowice w tym sezonie o fotel lidera

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Tak samo, do końca wynik był niepewny

Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Nie ma takiego, każdy równie ważny


Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ To z No Name

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ W KLS nie miałem jeszcze takiego meczu

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Zdecydowanie mecz na żyletki dużo lepszy niż pewne zwycięstwo

Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Zawodnik miesiąca


Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ To jeszcze sezon wcześniej jak miałem krótką przygodę w Starej Gwardii, mecz z PGG Hajery

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ Nie mam takiej drużyny. Jeśli miałbym powiedzieć ogółem, to wolę grać z drużynami, które grają piłką niż preferują fizyczną walkę

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Przeciwko jakiemu hmm chyba nie wiem, nie wszystkich znam z imienia, jednak moim zdaniem bardzo duże umiejętności ma Adrian Frańczak

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Wyrównane piłkarsko osiem osób, które gra


Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Myślę, że z Grześkiem gra mi się najlepiej

Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Myślę że Slava, nie wiem czy to poprawne imię, aczkolwiek wszyscy tak do niego mówią 🙂

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ No oczywiście, że na siebie (śmiech)

Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Piotrek Makowski. Czasami mamy okazję grać na Słowianie na gierce i chciałbym zobaczyć jak to jest w normalnym meczu

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Myślę że prostota w grze. Zazwyczaj nie próbuję kombinować i wybieram optymalne rozwiązania


Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Zdecydowanie gra tyłem do bramki. Całe życie grałem na wahadle i nie jest to coś z czym wcześniej na co dzień miałem styczność

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Szybko, konkretnie, spokojnie

Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Jesteś tak dobry jak twoje ostatnie spotkanie

Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Jeśli prowadziłbym drużynę zdecydowanie wolałbym szybkie ataki zamiast długiego posiadania piłki. Coś w stylu Championship, zawsze podobała mi się taka piłka nożna

Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ Nie osiągniesz nic bez ciężkiej pracy każdego dnia


Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Turniej w Warszawie. Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale graliśmy w półfinale z drużyną, która występuje na co dzień w LM. Było widać ogromne doświadczenie i bardzo dużo można było się nauczyć z tego, jak oni rozumieją piłkę sześcioosobową. Mimo przegranej 4:2 byłem bardzo zadowolony z tego spotkania

Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Poza piłką zdecydowanie większość czasu pracuję, więc jak mam czas wolny to lubię go poświęcić na spotkania z moimi ziomeczkami czy to na shishe, rowerach lub jakimś wyjeździe zagranicznym. Niekoniecznie ten czas musi być aktywny, może to być luźny wypoczynek na leżaku. Na pewno bez monitorów, bo tego w życiu i tak mamy za dużo na co dzień

Ulubiona książka lub film?

⚽ Książka „Myśl i bogać się” Napoleona Hilla

Twoje motto życiowe

⚽ Podejmując decyzję dziś dopiero po czasie zobaczysz czy była właściwa. Ten cytat mi towarzyszy od 10 lat i myślę, że jest bardzo trafny. Pokazuje, żeby nie kminić za dużo nad prostymi rzeczami tylko iść do przodu, bo nie możemy przewidzieć co przyniesie kolejny dzień

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Bardzo, ale to bardzo dużym plusem na korzyść małej gry w stosunku do dużego boiska jest to, że jesteście ciągle pod grą i dużo więcej się dzieje niż w klasycznej piłce nożnej 11osobowej

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ Jak to co, oczywiście, że organizatorzy (śmiech). A tak na poważnie to organizacyjnie fajnie to wygląda, jest masa ludzi, masa ciekawych drużyn i rywalizacja na każdym poziomie. Nie mam szerszego spojrzenia na piłkę w innych miastach,  ale myślę, że u nas w wyższych ligach jest bardzo wysoki poziom


Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

Facebook
Designed by ThemeBoy