Kategoria: #KrótkaPiłka

#KrótkaPiłka #23 – Sebastian Adamski

Powrócił do „Hajerów”, by na nowo zbudować zespół mogący liczyć się w walce o wyższe cele. Po udanym występie w Pucharze Halowym z wielkimi nadziejami i przede wszystkim ambicjami ruszył na podbój Ekstraligi. Był na jej czele, lecz końcówka sezonu niestety okazała się brutalna zrzucając PGG na trzecie miejsce podium, mimo to mogą śmiało nazwać się czarnym koniem rozgrywek. Kapitan drużyny, która walczy do końca zostawiając na murawie serce i charakter…


Imię i Nazwisko: SEBASTIAN ADAMSKI
Data urodzenia:
18 Lipiec 1995
Narodowość: Polska
Boiskowy pseudonim: „Seba”
Obecna drużyna: PGG Hajery
Poprzednie drużyny w KLS: FC Shadows
Preferowana pozycja na boisku:
Defensywa
Numer na koszulce: #
95

Preferowana noga: Prawa

Dotychczasowe sukcesy w całej strukturze KLS:

Sezon Wiosna 2026 – 3. Miejsce Ekstraligi
Puchar Katowic 2026 – Finał Ścieżki Pocieszenia – 2. miejsce
Sezon Zima 2026 – 4. Miejsce Puchar Halowy KLS


Podanie → Geneza powstania drużyny PGG Hajery / skąd pomysł, przydomek?

Strzał ⚽ Pomysł wspólny z przyjaciółmi z dzieciństwa, aby utworzyć drużynę w strukturach Playareny i razem wrócić, jak za dawnych lat, gdzie bez zegarka, telefonu umawiało się na tzw. Weta . Na początku nazywaliśmy się FC Hajery („Hajer” to na kopalni górnik strzałowy ), bo większość z nas pracowała jako górnicy. Polska Grupa Górnicza została naszym sponsorem tytularnym i przekształciliśmy nazwę na PGG Hajery

Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

⚽ Zidane

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Cristiano Ronaldo

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Jerzy Dudek, bo swoją przygodę zaczynałem na bramce

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ Jestem od dziecka Sympatykiem Niebieskich, czyli Ruch Chorzów oraz Real Madryt

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ Ostatnio bardzo rzadko wychodzę na murawę, ze względów zdrowotnych – od sześciu lat mam problemy z przepuklinami na kręgosłupie – a jeśli wychodzę, to muszę się przeżegnać, aby mecz skończyć bez niepokojącego bólu

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Rozmowy z drużyną na grupie

W barwach FC Shadows


Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Wygrany mecz ze Scousers F.C. w sezonie Wiosna 2025, gdzie walczyliśmy o utrzymanie. Mimo iż rywal wtedy dominował na boisku i wysoko prowadził, zdołaliśmy wygrać 11:10, dzięki czemu utrzymaliśmy się w Ekstralidze

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Mecz o Wszystko z Los Plantinos na Eliminacjach Mistrzostw. Wygraliśmy 2:1 i dostaliśmy się do grona 16stu najlepszych drużyn w Polsce

Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Właśnie w meczu z Losami, gdzie otworzyłem wynik. Człowiek znalazł się w odpowiednim miejscu i dołożył nogę, ale schodząc z boiska wiedziałem, jaki to był ważny gol dla drużyny, która od razu podbiegła i gratulowała tego gola. Uśmiech na ich twarzach był bezcenny


Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ Ze Skrzydlatym Bykiem 11:10, które dało nam utrzymanie w Ekstralidze. A tak poza KLS, mecz w Finale Pucharu Chorzowa z Tiki Taką

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ Na ostatnim Pucharze Katowic z ASG. Ten mecz chcemy szybko wymazać z pamięci

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Zwycięstwo na styku

Twoje największe osiągnięcie w KLS?

⚽ W KLS gramy bardzo krótko, ale myślę, że debiut w Pucharze Halowym 2026, podczas którego zajęliśmy 4 miejsce oraz brązowy medal Ekstraligi


Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ F.C. Scousers

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ The Cyborgs Ruda Śląska – poza KLS, ale to była drużyna z prawdziwego zdarzenia

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Bartek Kędzierski, a aktualnie Nikodem Zielonka

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Charakter, bo chłopaki nawet jeśli przegrywają, to starają się do samego końca


Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Denis Chojnacki. Kto nas zna, to wie, że na boisku nie musimy do siebie wołać

Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Bartosz Nowakowski

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ Muszę wymienić trzech: Adam Furman, Jakub Cwajna, Michał Bobryk

Z którym zawodnikiem/zawodnikami KLS chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Bartek Nawrocki

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Jak jeszcze grałem regularnie, to chyba przegląd pola, rzuciłem czasem dobrą piłkę

Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Emocje, nad którymi czasami ciężko zapanować, ale wydaje mi się, że po części mogę to wytłumaczyć tym, że wkładam w ten projekt całe serducho

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Pasja, walka, serducho


Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Jeśli nie masz nabytego talentu lub zbyt dużych umiejętności, to nadrobisz to serduchem i zaangażowaniem

Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Futbol Totalny: System, w którym zawodnicy płynnie wymieniają się pozycjami, a każdy z nich potrafi grać zarówno w obronie, jak i w ataku

Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ Osiem lat prowadzenia drużyny dało mi kilka lekcji. Najważniejsza z nich to taka, że warto być cierpliwym, a mianowicie chodzi o budowanie samych struktur od składu po grono partnerów. Czasem warto powoli i dokładnie stworzyć coś, co za jakiś czas przyniesie odpowiedni rezultat


Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Nauka komunikacji, rozumienie gry, poznanie struktur minifutbolu

Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Motoryzacja

Ulubiona książka lub film?

⚽ Niepokonany 1,2,3; Nieuchwytny Cel , Uciec ale dokąd , Niebieskie Chachary, Do góry Nogami , Kiler … można by wymieniać tego dużo

Twoje motto życiowe?

⚽ Siła, charakter i szacunek

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Możliwość spędzenia miło czasu ze znajomymi, odskocznia od codzienności (pracy, obowiązków), rywalizacja, szybka gra, mnóstwo bramek

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ Świetna organizacja oraz ilość drużyn w całej lidze. Na tę chwilę przewaga nad konkurencją, zaangażowani organizatorzy i wszystko na czas. OBY TAK DALEJ. Natomiast jedyny minus na dzień dzisiejszy – boisko bardzo kontuzjogenne

 

Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

#KrótkaPiłka #22- Marcin Strzemieczny

Imię i Nazwisko:   MARCIN STRZEMIECZNY
Data urodzenia:   14.02.1990
Narodowość:   Polska
Boiskowy pseudonim:   „Dziadek”
Obecna drużyna:   Kosa Załęże
Poprzednie drużyny w KLS:   Brak
Preferowana pozycja na boisku:   Atak
Numer na koszulce:   #13
Preferowana noga:   Prawa


Podanie → Geneza powstania Kosy Załęże /skąd pomysł?

Strzał ⚽ Powrót do piłki po latach oraz chęć rywalizacji. Zwerbowałem paru starych znajomych, do tego wiedziałem, że paru chłopaków, których strzygę w salonie fryzjerskim „Mirella” (nazwa widnieje również na naszym logo) coś potrafi i tak to w zasadzie się zaczęło

Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

⚽ Messi

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Yamal

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ FC Barcelona

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Patrick Kluivert – Barcelona

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ Po prostu żyję meczem


Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Raczej na spokojnie

Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Eskulap, poprzedni sezon, może nie najważniejszy, ale to było meczycho

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Też ten z Eskulapem

Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Z woleja od poprzeczki w tym sezonie

Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ Chyba tak naprawdę każde. Może dlatego, że nie mieliśmy jeszcze decydującego starcia o coś, każdy mecz tak samo ważny


Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ W tym sezonie z Warehouse United

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Zwycięstwo. Tylko to ma smak

Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Z racji, że wystartowaliśmy jakiś czas temu na chwilę obecną sukcesów brak. Jednak warto dodać, że stoimy przed szansą na awans do 4 Ligi. A poza KLS moim największym osiągnięciem to dwukrotne trzecie miejsce w Polsce w Kulturystyce w swoich kategoriach

Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ No Name Team

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ Nie mam takiej, każdy mecz traktuję tak samo


Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Mateusz Barański z No Name Team i Oskar Dzikiewicz z Eskulap

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Myślę, że chwilami ciężko o większe ambicje. Chłopaki są mocni technicznie, posiadają dużo indywidualnych umiejętności, co czasem gubi, a czasem pomaga

Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Z wszystkimi mi się dobrze gra. Młoda drużyna, więc tak naprawdę cały czas się zgrywamy


Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Kacper Czajkowski

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ Jakub Sikora, czy jest z tyłu czy z przodu klasa

Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Nie mam jeszcze takiego

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Myślę, ze szybkość


Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Zdecydowanie gra głową

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Dajesz ogień i zmiana

Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Kur… nie odstawię nogi!!!


Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Na pewno mocno ofensywny, ma być widowisko

Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ Od najmłodszych lat hartowała, żeby przyjmować porażkę na klatę

Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Kulturystyka i porostu bycie tatą

Ulubiona książka lub film?

⚽ Wszystkie książki Mroza. Jest od niego nawet „Z pierwszej piłki” piłkarski kryminał, polecam

Twoje motto życiowe?

⚽ Nie zabijaj w sobie dziecka

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Dużo goli, mało miejsca, można naprawdę ładnie poklepać

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ Chyba nie muszę, każdy związany z piłką wie co to jest KLS. Dobra organizacja i cały ten weekend meczowy ma taką swoją otoczkę. Kończysz, ktoś zaczyna, ktoś gra przed tobą, jeszcze ktoś pyta, jaki wynik, ogólnie dużo się dzieje. Troszkę takie małe święto piłkarskie

 

Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

#KrótkaPiłka #21 – Daniel Wrześniewski

Jeden z motorów napędowych piątoligowego G4P. Jego bramki oraz gra w dużej mierze sprawiły, że stał się jednym z architektów sukcesu przyczyniającego się do pozycji już teraz zapewniającej drużynie awans do 4 Ligi.


Imię
i Nazwisko:  DANIEL WRZEŚNIEWSKI
Data urodzenia:   02.08.1995
Narodowość:   Polska
Boiskowy pseudonim   „Rudy”
Obecna drużyna:   G4P
Poprzednie drużyny w KLS:   Stara Gwardia
Preferowana pozycja na boisku:   Jeśli trójka z tyłu, to lewa strona. Jeśli układ 2-1-2 to prawy atak
Numer na koszulce:   #20
Preferowana noga:   Lewa

Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:

  • Zawodnik Miesiąca 5 Ligi w marcu 2026
  • Wyróżnienia w Szóstkach Tygodnia


Podanie → Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

Strzał ⚽ Cristiano Ronaldo

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Bruno Fernandes

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ Manchester United

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Koszulka CR7

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ Nie mam takiego rytuału

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Wyjście z przyjaciółmi do pub na shishke

Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Chyba ten z No Name Team Katowice w tym sezonie o fotel lidera

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Tak samo, do końca wynik był niepewny

Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Nie ma takiego, każdy równie ważny


Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ To z No Name

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ W KLS nie miałem jeszcze takiego meczu

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Zdecydowanie mecz na żyletki dużo lepszy niż pewne zwycięstwo

Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Zawodnik miesiąca


Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ To jeszcze sezon wcześniej jak miałem krótką przygodę w Starej Gwardii, mecz z PGG Hajery

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ Nie mam takiej drużyny. Jeśli miałbym powiedzieć ogółem, to wolę grać z drużynami, które grają piłką niż preferują fizyczną walkę

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Przeciwko jakiemu hmm chyba nie wiem, nie wszystkich znam z imienia, jednak moim zdaniem bardzo duże umiejętności ma Adrian Frańczak

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Wyrównane piłkarsko osiem osób, które gra


Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Myślę, że z Grześkiem gra mi się najlepiej

Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Myślę że Slava, nie wiem czy to poprawne imię, aczkolwiek wszyscy tak do niego mówią 🙂

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ No oczywiście, że na siebie (śmiech)

Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Piotrek Makowski. Czasami mamy okazję grać na Słowianie na gierce i chciałbym zobaczyć jak to jest w normalnym meczu

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Myślę że prostota w grze. Zazwyczaj nie próbuję kombinować i wybieram optymalne rozwiązania


Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Zdecydowanie gra tyłem do bramki. Całe życie grałem na wahadle i nie jest to coś z czym wcześniej na co dzień miałem styczność

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Szybko, konkretnie, spokojnie

Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Jesteś tak dobry jak twoje ostatnie spotkanie

Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Jeśli prowadziłbym drużynę zdecydowanie wolałbym szybkie ataki zamiast długiego posiadania piłki. Coś w stylu Championship, zawsze podobała mi się taka piłka nożna

Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ Nie osiągniesz nic bez ciężkiej pracy każdego dnia


Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Turniej w Warszawie. Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale graliśmy w półfinale z drużyną, która występuje na co dzień w LM. Było widać ogromne doświadczenie i bardzo dużo można było się nauczyć z tego, jak oni rozumieją piłkę sześcioosobową. Mimo przegranej 4:2 byłem bardzo zadowolony z tego spotkania

Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Poza piłką zdecydowanie większość czasu pracuję, więc jak mam czas wolny to lubię go poświęcić na spotkania z moimi ziomeczkami czy to na shishe, rowerach lub jakimś wyjeździe zagranicznym. Niekoniecznie ten czas musi być aktywny, może to być luźny wypoczynek na leżaku. Na pewno bez monitorów, bo tego w życiu i tak mamy za dużo na co dzień

Ulubiona książka lub film?

⚽ Książka „Myśl i bogać się” Napoleona Hilla

Twoje motto życiowe

⚽ Podejmując decyzję dziś dopiero po czasie zobaczysz czy była właściwa. Ten cytat mi towarzyszy od 10 lat i myślę, że jest bardzo trafny. Pokazuje, żeby nie kminić za dużo nad prostymi rzeczami tylko iść do przodu, bo nie możemy przewidzieć co przyniesie kolejny dzień

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Bardzo, ale to bardzo dużym plusem na korzyść małej gry w stosunku do dużego boiska jest to, że jesteście ciągle pod grą i dużo więcej się dzieje niż w klasycznej piłce nożnej 11osobowej

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ Jak to co, oczywiście, że organizatorzy (śmiech). A tak na poważnie to organizacyjnie fajnie to wygląda, jest masa ludzi, masa ciekawych drużyn i rywalizacja na każdym poziomie. Nie mam szerszego spojrzenia na piłkę w innych miastach,  ale myślę, że u nas w wyższych ligach jest bardzo wysoki poziom


Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

#KrótkaPiłka #20 – Dawid Wolnica

Wraz z BKSem jesienią wszedł w katowickie rozgrywki z przytupem nokautując rywali i szturmem awansując do 2 Ligi. Bez porażki i z najlepszą ofensywą, co uczyniło jego zespół czarnym koniem ligi. Teraz, mimo trudności i wyższego poziomu, z ambicją walczy o kolejne medale…


Imię i Nazwisko:
   DAWID WOLNICA
Data urodzenia:   21.04.1994
Narodowość:   Polska
Boiskowy pseudonim:   „Dejv”
Obecna drużyna:   BKS Cruzeiro
Poprzednie drużyny w KLS:   Alchemia Batory , Falcons
Preferowana pozycja na boisku:   Pomocnik
Numer na koszulce:   #8
Preferowana noga:   Prawa

Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:

Drużynowe:

Sezon 2023/2024 – Wicemistrz 3 Ligi z Alchemią Batory
Sezon Jesień 2025 – Mistrz 3 Ligi z BKS Cruzeiro

Indywidualne:

Sezon 2023/2024 – Najlepszy zawodnik defensywny 3 Ligi
Marzec 2024 – Zawodnik Miesiąca

Ponadto: wyróżnienia w 6-tkach tygodnia


Podanie → Geneza powstania BKS Cruzeiro/skąd pomysł?

Strzał ⚽ Grupa znajomych postanowiła sprawdzić się w ligach sześcioosobowych. Zaczynaliśmy w 2017 roku w lidze bytomskiej, poźniej jednak, przez mały rozpad, Cruzeiro zniknęło na parę ładnych lat z grania. I powróciliśmy z przytupem, a wyborem była Katowicka Liga Szóstek

Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

⚽ Frank Lampard

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Reece James

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ Ruch Chorzów , Chelsea FC

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Damien Duff z Chelsea

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ Czekam na pierwszy gwizdek. A tak poważnie to nie wierzę w żadne rytuały, prócz tych, że po prostu myślami parę godzin przed meczem już jestem na murawie

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Rytualne piwko po zwycięstwie smakuje najlepiej

Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Myślę, że z Young Boys Witosa w poprzednim sezonie

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Można przytoczyć parę spotkań jak np. jeszcze w barwach Alchemii z CJDR, czy zacięte mecze z ASG oraz także oczywiście z moją byłą drużyną, Falcons

W barwach Alchemii Batory


Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ W sumie to dwa tyczą się jednak dużych boisk, gdzie w jednym meczu udało się dwa razy, bezpośrednio z rzutów wolnych ze znacznej odległości, zaskoczyć bramkarza rywali

Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ Chyba to z Young Boys Witosa. Myślę, że było to spotkanie bezpośrednio o mistrzostwo, mimo że kolejek do rozegrania było jeszcze sporo

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ W zasadzie to dwie z tego sezonu: ta z Nankatsu oraz z FC Eagles

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ W meczu na styku często jedna interwencja, czy też jeden strzał może przesądzić o wyniku, także po prostu zwycięstwo

Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Dwa awanse do 2 Ligi oraz obrońca sezonu


Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ Sporo było ciężkich meczów, więc trudno określić, z którą było najciężej

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ CJDR , ASG , Falcons. Ciekawe spotkania pełne walki, gdzie żadna z drużyn nie odpuszczała do ostatniego gwizdka. Co ważne wszystko rozgrywane z pełną kulturą dla rywala i wzajemnym szacunkiem, a myślę, że to najważniejsze

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Było paru zawodników, przy których można było czuć się jak na karuzeli. Trudno wymienić tego, który był tym najlepszym

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Gdy tylko nie zapominamy grać piłką i gramy jako zespół, a nie zbiór indywidualności, to myślę jesteśmy w stanie powalczyć z każdą drużyną. Gra krótką piłką zdecydowanie

Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Dawid Wycisk, od dzieciaka razem na boiskach, tych orlikowych jak i pełno wymiarowych

Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Patryk Nowak, wnosi sporo fantazji, tym bardziej jak jest w formie i gra na miarę swoich możliwości

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ Obecnie na pewno Jakub Adamczyk. Chłop ciągnie ofensywę za uszy w tym sezonie


Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Jest sporo zawodników, z którymi gra przyniosłaby pewnie sporo przyjemności

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Podania otwierające. Nie ma nic przyjemniejszego w całej grze, kiedy jednym podaniem można złamać defensywę rywala

Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Szybkość lub też po prostu jej brak. Tu już nie ma nad czym pracować, a po prostu dobrze się ustawiać na murawie (śmiech)

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Krótkie i szybkie podania, czy też po prostu gramy z pierwszej

Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Nie bój sie tej lewej nogi (śmiech)

Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Gra piłką. Myślę, że to daje największą przyjemność, zwłaszcza, gdy grupa zawodników wokół Ciebie szuka przede wszystkim krótkich szybkich podań

Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ Celebrowanie i liczenie bramek w przerwie meczu przy wyniku 4-1 (sytuacja z dużych boiskch). Wychodzimy na drugą połowę i przegrywamy 4-6. „Pycha kroczy przed upadkiem” myślę tutaj pasuje idealnie i dało sporą lekcję, żeby jednak pamiętać, że mecz kończy sie z ostatnim gwizdkiem, a nie tym na przerwę

Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Może nawet nie doświadczenie, a po prostu przyjemność z grania z ludźmi, którzy chcą grać oraz robią wszystko, żeby co kolejkę zjawiać się na meczach i pomoć drużynie


Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Tenis , góry

Ulubiona książka lub film?

⚽ Serial – zdecydowanie „Breaking Bad”

Twoje motto życiowe

⚽ Nigdy się nie poddawaj , walcz do upadłego

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Szybkie granie i nieważne, jaki wynik, to zawsze można odwrócić losy meczu. Mamy swoje przykłady z tego sezonu

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ Na pewno organizacja, jak i zaangażowanie w to, żeby wszystko miało ręce i nogi. Ponadto myślę także, że zmiana formatu rozgrywek z rund (wiosna-jesień) na osobne sezony (wiosna, jesień)

 

Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

#KrótkaPiłka #18 – Artur Koschny

W barwach Firmy ZK Grzybowice od Mistrzostwa Katowic do Mistrzostwa Polski. Jeden z filarów drużyny, który dzięki szybkości, dryblingowi i skuteczności w każdym meczu staje się postrachem bramkarzy. A zebrane w katowickich rozgrywkach doświadczenie z sukcesem przenosi na mecze kadry narodowej stając się tym samym jednym z rozpoznawalnych zawodników w sześcioosobowej piłce…


Imię i Nazwisko:   ARTUR KOSCHNY
Data urodzenia:   18.08.1996
Narodowość:   Polska
Boiskowy pseudonim:    „Kosa”
Obecna drużyna:   FIRMA ZK/AKS GRZYBOWICE
Poprzednie drużyny w KLS:   Brak
Preferowana pozycja na boisku:   Napastnik
Numer na koszulce:   #96
Preferowana noga:   Prawa

Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:

Wicemistrz Polski 2025
Mistrz Polski 2024 / Król Strzelców i MVP Turnieju
Mistrz Polski 2023 / MVP Turnieju
Mistrz Katowickiej Ligi Szóstek Jesień 2025 / 2024 / 2023 / 2022
Mistrz Katowickiej Ligi Halowej 2025/2026
Zwycięzca Pucharu Katowic 2024

Ponadto: wielokrotne wyróżnienia w „Szóstkach” Tygodnia


Podanie → Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

Strzał ⚽ Cristiano Ronaldo i Leo Messi

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Lamine Yamal

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ FC Barcelona i Górnik Zabrze

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Koszulka Didiera Drogby z Chelsea


Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ Piję coś z kofeinę, najczęściej niestety jest to energetyk

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Świętowanie z drużyną w szatni

Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Wydaje mi się, że najważniejszym meczem dotychczas był mecz z Plawią Old Boys Witosa, gdzie równoległy mecz rozgrywał DSA Team ze Snowkids, a wygrana Snowkids zapewniła nam Mistrzostwo

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Ciężko wybrać jeden, na pewno było ich kilka


Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Gol w finale Mistrzostw Polski 2023, w którym wygraliśmy z EXC Mobile Ochota

Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ Oba wygrane finały w Mistrzostwach Polski

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ Ostatni mecz grupowy Ligi Mistrzów w Warszawie, który co prawda wygraliśmy, ale nie zapewniło nam to wyjścia z grupy, z powodu braku jednej bramki

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Pewna wygrana


Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Jak wspomniałem, drużynowo jesteśmy podwójnym Mistrzem Polski, a indywidualnie w obu Mistrzostwach MVP Turnieju i raz Król Strzelców

Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ Zawsze ciężkie mecze mamy ze Scousers F.C.


Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ Nie mam takiej drużyny

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Jest wielu naprawdę dobrych zawodników, na których miałem okazję grać i ciężko jest mi kogoś wyróżnić

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Naszym największym atutem jest zgrany zespół nie tylko na boisku, ale też poza jesteśmy ekipą znajomych od lat

Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Trudno wybrać jedną taką osobę z zespołu, z którą świetnie się dogadujemy, ale pierwszy na myśl przyszedł mi Michał Orzeszyna (Arbuz) ☺

Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Technicznie według mnie jest Miłosz Ćwielong

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ Trudno wskazać jedną osobę, dla mnie najlepsza jest cała drużyna, bo każdy dokłada swoją cegiełkę i razem tworzymy tak silny zespół


Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Na ten moment nie mam żadnego takiego zawodnika

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Kondycja i drybling

Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Gra głową

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Szybkość, technika i „wajcha”


Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Dopóki piłka w grze, mecz zawsze można wygrać

Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Preferowałbym ofensywny, szybki styl gry z wysokim pressingiem i dużą intensywnością

Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ Tak jak w życiu nie należy się poddawać i trzeba walczyć do końca, tak samo na boisku

Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Najważniejszym doświadczeniem na pewno jest gra dla reprezentacji Polski w sześcioosobowej piłce nożnej


Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Aktywny wypoczynek, sport i spędzanie czasu z najbliższymi mi osobami

Ulubiona książka lub film?

⚽ Nie mam konkretnych

Twoje motto życiowe?

⚽ Nigdy się nie poddawaj

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Szybkie tempo gry, dużo kontaktów z piłką i większe zaangażowanie każdego zawodnika

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ Liga wyróżnia się świetną organizacją, wysokim poziomem sportowym i dobrą atmosferą

 

Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

#KrótkaPiłka #17 – Jakub Kulozik

Założył drużynę z myślą spróbowania swoich sił w katowickich rozgrywkach. Z biegiem czasu stworzył ekipę mogącą walczyć o wyższe cele. Sercem przy jednym jedynym zespole, ciałem i duchem przy obydwu składach, na boisku, w bramce i przy bocznej linii. Na rozgrywki patrzy z punktu widzenia kapitana, ale i również komentatora użyczając niejednokrotnie swego głosu w poszczególnych spotkaniach…


Imię i Nazwisko:
   JAKUB KULOZIK
Data urodzenia:   19.04.2003
Narodowość:   Polska
Boiskowy pseudonim   „Kula”, „Pukel”, „El Capitano”
Obecna drużyna:   KS Elite Furniture Ślepiotka Ochojec
Poprzednie drużyny w KLS:   Brak
Preferowana pozycja na boisku:   Preferowana jest zależna od aktualnej wagi spotkania. Mogę zagrać wszędzie, ale nie lubię tylko środka obrony
Numer na koszulce:   #22 (rok powstania drużyny)
Preferowana noga:   Prawa

Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:

Drużynowe:

– Puchar Ligi KLH Sezon 2025/2026 – 3. Miejsce
– KLH Sezon 2024/2025 – 3 Miejsce 1 Ligi
– Sezon Jesień 2023/2024 – 2 Miejsce 3 Ligi gr.B

Indywidualne:

– „Koń” Ligi – 1 Liga KLH 2024/2025


Podanie → Geneza powstania Ślepiotki Ochojec i KS Elite Furniture Ślepiotka Ochojec/ skąd pomysł?

Strzał ⚽ Zarówno główna drużyna, jak i nasz drugi zespół (Ślepiotka II) opierają się na dwóch fundamentach – znajomi i radość z gry w piłkę. Większość z nas zna się od wielu lat i od dawna tworzy przyjacielsko-kumpelskie relacje. Od małego dzieciaka graliśmy między sobą na osiedlowych boiskach – kartofliskach, wtedy jeszcze tartanowych lub ziemnych i spędzaliśmy ze sobą czas. To jest moim zdaniem przepiękna esencja takich rozgrywek jak Katowicka Liga Szóstek. 

O samym KLSie usłyszałem od kumpla Miłosza, który mieszkał 200 metrów ode mnie. Miłek teraz gra oczywiście w Ślepiotce, ale wtedy był w Kreplach Ochojec. Od razu zrodził mi się w głowie pomysł założenia drużyny. Pomyślałem, że skoro gramy 2-3 razy w tygodniu między sobą, to czemu nie spróbować swoich sił w profesjonalnych rozgrywkach dla amatorów i koneserów piłki nożnej. Zacząłem namawiać kolegów, a jako że miałem 16-17 lat i byłem młodszy od wszystkich, oprócz brata i Karola Rusina, szło to bardzo topornie. Mało kto brał mnie i ten pomysł na poważnie. Znany jestem jednak z tego, że bywam uparty i w tym przypadku to pomogło. W końcu uzbierałem dwunastu chętnych i czekałem tylko na ukończenie 18 roku życia. W 2022 roku założyliśmy drużynę. Tak właśnie powstała KS Ślepiotka Ochojec, a ja stałem się najmłodszym kapitanem w Katowickiej Lidze Szóstek, i chyba dalej nim jestem.  

Dlaczego Ślepiotka? Bo taka rzeka przepływa przez Ochojec, w którym mieszkam i której imitacja widnieje w herbie klubu, tworząc ze słońcem literę Ś. Z biegiem czasu pozostali znajomi, którzy na początku nie dowierzali, że to może wypalić, zobaczyli sens tego projektu oraz atrakcyjną formę realizowania swojej pasji. Po czterech latach naszej obecności w rozgrywkach, z najsłabszej drużyny w KLSie staliśmy się liderem 1 Ligi i jesteśmy na właściwej ścieżce ku awansowi do Ekstraligi, osiągając po drodze halowe sukcesy. Ponadto, zdążyliśmy założyć drugą drużynę i pozyskać sponsora tytularnego – firmę Elite Furniture, zajmującą się usługami stolarsko-remontowymi. 

Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

⚽ Lionel Messi, a z bramkarzy Iker Casillas

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Pedri


Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ FC Barcelona

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Koszulka FC Barcelony z sezonu 10/11 i równocześnie koszulka Ikera Casillasa z Realu Madryt

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ Fizjologiczny: toaleta i zrzucenie zbędnego balastu (śmiech)

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Dobre jedzenie, najczęściej wizyta z kumplami w Max Premium Burgers

Cechy dobrego bramkarza w grze szóstkami?

⚽ Przede wszystkim musi dobrze bronić na linii i świetna gra nogami czy na przedpolu to wskazany dodatek, który sprawia, że jesteś w gronie najlepszych z najlepszych


Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Mecz z FC Shadows o medal Halowej Ekstraligi 25/26 i przepustkę na eliminacje Mistrzostw Polski, niestety przegrany (choć 4 miejsce to i tak duże osiągnięcie)

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Wygrany mecz 6:5 z FC Astronauts o brązowy medal 1 Ligi Halowej 24/25 w ostatniej kolejce. Prawdziwa wymiana ciosów i dramaturgia do ostatniej sekundy. Do tego niesamowity poziom sportowy. Drużyna Tymka nie miała już żadnych szans na medale i często grała w okrojonym składzie. Na nas jednak baron z Brynowa zabrał wszystkich ludzi, jakich miał m.in. Dawida Pasiekę oraz Michała Flaka, więc ta wygrana smakowała jeszcze lepiej. 

Jeśli wygrywasz z takimi osobami, to naprawdę byłeś dobry. Dla nas, i koledzy chyba się ze mną zgodzą, w ogóle to były najbardziej emocjonujące rozgrywki. Po kilku kolejkach byliśmy na dnie tabeli, przegrywając między innymi z Przeszło Chorzów 1:12, żeby finalnie zawiesić na szyjach brązowe medale. Niesamowity powrót. Dla mnie osobiście to był najlepszy czas gry w Ślepiotce. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że byłem jednym z architektów tego sukcesu także na parkiecie, a nie tylko poza linią boiska

Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Gol właśnie z meczu przeciwko FC Astronauts opisanego powyżej. Byłem bramkarzem, zrobiliśmy przewagę i po prostu uderzyłem z kapy w samo okienko z dosyć dużej odległości. Nikt nie dowierzał, że to wpadło.

Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ To wspomniane z FC Astronauts

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ 0:26 z Drive Shaft (jako pierwsza drużyna grali rezerwowi drugiej drużyny)


→ Porada bramkarska, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Bądź pewny siebie

Jak mentalnie radzisz sobie z błędem, po którym pada gol?

⚽ Puszczam wiązankę przekleństw i gram dalej. Jeśli natomiast to ewidentnie nie jest mój dzień i popełniam kolejne błędy, to nie mam problemu się zmienić. Generalnie moja rola w pierwszym zespole jest już praktycznie ograniczona do okazjonalnych występów. Tam skupiam się na koordynowaniu drużyną, na boisku gram zdecydowanie częściej w naszej drugiej drużynie/rezerwach

Co bardziej boli – stracona przez Twój błąd bramka, czy przegrany mecz?

⚽ Zdecydowanie bardziej boli przegrany mecz. Jeśli w dodatku ta przegrana wynika bezpośrednio z mojego błędu, to boli trzy razy mocniej. Wolę, żeby drużyna wygrała mecz, nawet jeśli ja sam zagram bardzo źle, niż żebym ja świetnie zagrał a zespół przegrał. Dobro drużyny jest najważniejsze

Jak mentalnie duża ilość strzelonych przez przeciwnika bramek w trakcie meczu wpływa na bramkarza?

⚽ Mogę zaświadczyć, że nie jest to nic przyjemnego

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Zwycięstwo na styku i emocje do samego końca – crème de la crème orlikowego grania

Gra rękami czy nogami?

⚽ Nogami


Intuicja czy czytanie gry?

⚽ Obie te kwestie, jedna jest z drugą powiązana

Najtrudniejszy aspekt gry dla bramkarza/co najbardziej wytrąca Cię z gry?

⚽ Słońce, które oślepia + twarda nawierzchnia = koszmar bramkarza

Czy w „szóstkach” bramkarz powinien grać wysoko?

⚽ Powinien umieć grać wysoko, ale powinien tak grać tylko w niektórych momentach np. w chwili gonienia wyniku. Łukasz Gajda pokazuje, że powinien, a nie musi, bo czasami wystarczy świetnie bronić i wtedy to rywale gonią wynik

Co według Ciebie decyduje o solidnej linii defensywnej?

⚽ Zgranie między obrońcami, komunikacja między obroną i bramkarzem, siła fizyczna, umiejętność przekazywania krycia, ustawienie, czytanie gry oraz wyprowadzenie piłki

Ciągła komunikacja czy spokojne obserwowanie gry?

⚽ Żeby coś komunikować, najpierw trzeba obserwować, czyli złoty środek

Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Nasza drużyna jako zgrana paczka znajomych i przyjaciół, bo o to powinno w tym wszystkim chodzić


Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ AKS Grzybowice Zabrze

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ Mecze przyjaźni: CJDR Katowice i SWiP

– Mecze zaciętej rywalizacji: LGT Ligota Squad, FC Astronauts i Lucky Strikers

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Piotr Makowski

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Waleczność, umiejętności oraz chyba przede wszystkim stabilność i atmosfera.

Nico mógłby grać wszędzie i pewnie nie w jednym zespole za pieniądze. Macho miał propozycje z wielu ekstraligowych ekip, Łukasz tak samo. Oskar Wolny też bez problemu zagrzał by miejsca w Ekstralidze. Inni mieli propozycje z 1/2 ligi. Cieszę się, że wszyscy jesteśmy dalej razem. To o czymś świadczy.

Niektórzy psioczą też, że często robimy awanse lub utrzymania przez dzikie karty. Przepraszam bardzo, ale czy ja zmuszam inne drużyny do wycofywania się? Poza tym, te 4 miejsce też trzeba zająć


Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Z Jankiem Gałuszką rozumiałem się bez słów. Janek niestety na razie nie gra

Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Jest kilku zawodników wyróżniających się świetną techniką

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ Cały zespół pracuje na sukcesy. Na pewno nie jest rolą kapitana gloryfikowanie jednego zawodnika

Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Bliski kolega: Olek Kordek

– Drużyna: SWiP

– Poziom sportowy:  Piotr Makowski, Michał Orzeszyna i Dawid Pasieka

Najlepszy obrońca, z którym grałeś?

⚽ Wszyscy obrońcy Ślepiotki są świetni

Najważniejsza techniczna umiejętność bramkarza?

⚽ Gra nogami pod presją przeciwnika i dalekie wyrzuty à la Łukasz Gajda

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Przegląd pola, czytanie gry i myślenie na boisku


Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Kondycja, wytrzymałość i szybkość, ale nad tym „staram się pracować”, nie przesadzajmy

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Kreatywność, myślenie, dokładność

Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Graj do ostatniego gwizdka

Jedna rada, wskazówka, którą skierowałbyś do obrońców/zawodników z punktu widzenia bramkarza?

⚽ Komunikujcie się i słuchajcie podpowiedzi bramkarza


Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Skuteczny w danej sytuacji

Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ Małe rzeczy potrafią dać dużo radości

Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Jak do tej pory komentowanie w studiu Meczyki w Warszawie meczu Polska – Bośnia na Mistrzostwach Świata Minifootballu w Baku. Świetne doświadczenie. To dzięki Łukaszowi Gajdzie i organizatorom KLSu


Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Podróżowanie, muzyka, dobry film/serial, jedzenie i hokej na lodzie

Podróże przy okazji pokazują, jak dobrze jest w Polsce na co dzień. Zacznijmy doceniać naszą ojczyznę. Nigdzie nie ma tak czysto, dobrze i bezpiecznie.

Ulubiona książka lub film?

⚽ Książka: “Mały Książę”

– Filmy: kryminalno-mafijno-detektywistyczne jak np. “Ojciec Chrzestny”, “Siedem”, “Donnie Brasco”, “Leon Zawodowiec”, “Kolekcjoner kości”… oraz klasyki jak np. “Skazani na Shawshank”, “Forrest Gump”, “Zielona Mila”, “Taksówkarz”… Można by wymieniać i wymieniać. Dobre komedie, filmy oparte na faktach.
Generalnie przede wszystkim kino oraz aktorzy lat 80/90 i początku XXI wieku. Teraz nie ma już praktycznie dobrego kina. Same pierdoły, denna gra aktorska, greenscreeny, sztuczna inteligencja i często durne albo upolitycznione fabuły.

Twoje motto życiowe?

⚽ Żyj, a nie egzystuj

Co jest najtrudniejsze w roli kapitana, włodarza drużyny?

⚽ Utrzymanie morali drużyny po porażce i zapobieganie rozluźnienu po wygranej. Kluczem jest dobranie dobrych ludzi wokół siebie. Łukasz, Dave i Dominik bardzo mi pomagają w prowadzeniu obu drużyn


Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Możliwość dzielenia pasji z kolegami w zorganizowanych rozgrywkach, spotykanie się co tydzień ze swoimi znajomymi oraz dynamika meczów

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ KLS daje możliwość amatorom i półprofesjonalnym zawodnikom realizowania swojej pasji. Jest najlepiej zorganizowaną i opakowaną ligą orlikową w regionie oraz pewnie i w Polsce. Koszty udziału naprawdę są bardzo przystępne, zwłaszcza porównując je do innych podobnych lig, które nie mają tak bogatej oferty. 

Tutaj mamy stałe boiska, sędziowie, prowadzona strona + fanpage, tabele drużynowe, zestawienia indywidualnych statystyk, terminarz z wyprzedzeniem, wywiady, nagrody, oprawa medialna i nawet komentatorska. Teraz mamy jeszcze cykl „Krótka piłka”. Dobrze, że cały minifootball się rozwija, zachowując przestrzeń dla zwykłych kopaczy, którzy weekendowe granie traktują jako przyjemną odskocznię od codzienności.

 

Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

#KrótkaPiłka #16 – Kamil Kępka

W sercu tylko jedna drużyna i choć w walce o wielkie sukcesy trudno podjąć rywalizację, to wierzy w ideę pasji. Pasji, która zrodziła zespół podejmujący mimo wszystko rękawicę w każdym meczu i co ważne, która po prostu łączy grupę ludzi uwielbiających pograć w piłkę.


Imię i Nazwisko:   KAMIL KĘPKA
Data urodzenia:   04.08.1985
Narodowość:   Polska
Boiskowy pseudonim:    „Kempes” , dla bliskich kolegów „Statyw”
Obecna drużyna:   Skład Węgla i Papy Katowice
Poprzednie drużyny w KLS:   Tylko SWiP
Preferowana pozycja na boisku:   Obrońca
Numer na koszulce:   #2
Preferowana noga:   Prawa

Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:

Sezon Zima 2025/2026 KLH – 3.Miejsce 1 Ligi


Podanie → Geneza powstania SWiP Katowice/ skąd pomysł?

Strzał ⚽ Nudziło mi się kiedyś w robocie i sobie wymyśliłem, że jeszcze bym coś pokopał z kolegami. Natomiast nazwa Skład Węgla i Papy gdzieś tam kiedyś obijała mi się o uszy na jakiś filmikach z Youtube, gdzie ludzie określali tym mianem bardzo słaby zespół

Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

⚽ Jaap Stam

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Nie mam, teraz tylko płakando, leżando i udawando

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ Wimbledon FC z lat 80 tak zwany Crazy Gang

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Hakan Yakin z bazaru na Załężu

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ Wmawiam sobie, że jeszcze umiem grać w piłkę (śmiech)

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Wygrany mecz i SWiP to oksymoron, ale jak się już uda, to pijemy piwko 

Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Pierwszy mecz ogólnie w strukturach KLS z Finimondo, i to jeszcze wygrany


Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Mecz z PKS Gołąb Ławki zakończony remisem 5:5, goniliśmy wynik z 2:5

Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Z meczu z AC Bogucice w Pucharze Katowic. Bramka w samo okno, prowadziliśmy do przerwy 1:0, niestety skończyło się porażką 1:4

Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ Każde nasze zwycięstwo

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ Przegrana z Ligotą Phoenix, prowadząc 7:3 przegraliśmy 8:7

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Na styku, to sól amatorskiej piłki

Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Na pewno już wcześniej wspomniane 3.Miejsce i brązowy medal w Lidze Halowej


Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ AC Bogucice

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ Ślepiotka Ochojec, Finimondo, Piorun Katowice, no i Silesia II Katowice Grzesia Zbroi

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ I tu bez wazeliny, ale Michał Bucior, w pierwszym organizowanym Turnieju bez spiny. Ma chłopak pojęcie o piłce 

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Ludzie, którym się jeszcze chce

Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Mój szwagier, Dawid Brol


Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Rafał „weź byś podał” Górny

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ Nikogo nie będę wyróżniał, bo każdy coś wnosi do drużyny

Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Jakub Kulozik

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Masa i wejście z basa


Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ No właśnie masa (śmiech)

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Twarda obrona podstawa

Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Może przejść piłka albo zawodnik, nigdy razem

Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽  5-3-2

Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ Szacunek trzeba mieć do każdego przeciwnika

Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Że można grać na jako takim poziomie w moim wieku i z moją masą


Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Książki i granie w retro gry na emulatorach

Ulubiona książka lub film?

⚽ Cały cykl „Mrocznej Wieży” Kinga oraz uniwersum „Metro 2023”. Jeśli chodzi o film, to zdecydowanie stare horrory z lat 80

Twoje motto życiowe?

⚽ Nie wiem czy przejdzie, ale napiszę tak – życie nie cut-us ciągle twarde

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Piłka 6-osobowa pozwala pograć ludziom, którzy już nie mają kondycji grać na pełnowymiarowym boisku po 11

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ KLS to super projekt, który pozwala ekipom typu właśnie SWiP „pograć”. Konkurencyjne organizacje z kolei idą już w kierunku, które mało mają wspólnego z amatorską piłką


Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

#KrótkaPiłka #15 – Krzysztof Stefański

Pod jego wodzą Stara Gwardia stała się jedną z sił Ekstraligi. Zebrane na katowickich boiskach doświadczenie stara się przelewać na zespół i analizując każde spotkanie obserwuje, jak jego podopieczni walczą z innymi o każdy punkt.


Imię i Nazwisko:   KRZYSZTOF STEFAŃSKI
Data urodzenia:   23.06.1988
Narodowość:   Polska
Boiskowy pseudonim:    „Stefan”
Obecna drużyna:   Stara Gwardia Katowice
Poprzednie drużyny w KLS:   Katowice C.F.
Preferowana pozycja na boisku:   Napastnik
Numer na koszulce:   #9
Preferowana noga:   Prawa

Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:

Drużynowe:

 Sezon Jesień 2025 – 3.Miejsce Ekstraligi
 Sezon Zima 2025/2026 KLH – Wicemistrz Ekstraligi
 Zima 2026 Halowy Turniej KLS – 3. Miejsce
 Puchar Katowic Ścieżka Pocieszenia – 3. Miejsce”

Indywidualne:

2025 – „Koń” Ekstraligi
2024 – „Koń” 1 Ligi


Podanie → Geneza powstania Starej Gwardii /skąd pomysł?

Strzał ⚽ Drużyna Stara Gwardia powstała po rozpadzie drużyny Katowice C.F., gdzie dostałem potem propozycję przejęcia zespołu i zawodników od Piotra Neumanna. Sama nazwa wzięła się z tego, że mój znajomy jest trenerem i sędzią międzynarodowym w Judo, a jego klub nosił nazwę Gwardia Opole. Tak mi się to spodobało, że postanowiłem swój nowy zespół nazwać Stara Gwardia Katowice.

Chciałbym także dodać, że w tym sezonie do rozgrywek KLS na niższym szczeblu weszła nowa ekipa, Husaria Katowice. Był to pomysł znajomych, którzy chcieli spróbować sił w takich rozgrywkach. A że gramy razem gdzieś na boiskach, to pomagam im się wdrożyć w strukturach KLSu. Będą zdobywać wiedzę i doświadczenie, a kto wie, może kiedyś w przyszłości będziemy rywalizować między sobą w Ekstralidze

Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

⚽ Pavel Nedved

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Luka Modric

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ Real Madryt

W barwach Katowice C.F.


Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Emmanuel Olisadebe w koszulce nr 11 z reprezentacji Polski

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ W drużynie Starej Gwardii mało już gram, teraz staram się być bardziej z boku i zarządzać drużyną. A tak to analizuję przed meczem zawodników drużyny przeciwnej

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Po każdym meczu zbijamy sobie piątki i rozmawiamy

Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Myślę, że wygrana ze Scousers w Ekstralidze minionego sezonu Jesień 2025. Po tym zwycięskim meczu dostaliśmy szansę walki o podium

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Myślę, że mecz z CJDR Katowice, gdzie całe spotkanie było pod naszą kontrolą i prowadziliśmy do samego końca. W ostatnich sekundach zawodnik CJDR oddał strzał życia w same okno i niestety zremisowaliśmy

Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Zbytnio nie pamiętam, ale każdy gol był ważny i cenny dla drużyny

Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ Wygrana z No Name Team, jak jeszcze grali w Ekstralidze, w sezonie Jesień 2024

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ Chyba nie ma takiej

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Pewna wygrana

Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Osiągnięciami mogę nazwać te powyższe, jak brązowy medal Ekstraligi, czy chociażby indywidualne statuetki


Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ PGG Hajery

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ Drive Shaft

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Myślę, że w każdej drużynie jest zawodnik, który się wyróżnia i każda drużyna ma swojego najlepszego zawodnika. Dlatego nie będę wymieniał nazwisk

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Siła i walka o każdy centymetr boiska

Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Myślę, że Tomasz Leja

Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Trudne pytanie. Powiem tak, w drużynie Starej Gwardii każdy zawodnik jest taki i wnosi do gry coś innego

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ Myślę, że wszyscy, bo nie ma tam przypadków, nie bierzemy byle kogo (śmiech). Każdy przed wstąpieniem do drużyny jest analizowany pod kątem, na jakiej pozycji nam się przyda i jaką wartość wniesie do zespołu. Musi odbyć dużo sparingów i wtedy decydujemy, czy będzie grał u nas, czy nie. I za takie analizy są odpowiedzialni Rafał Dworaczek i Dawid Pietrusiński

Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Nie mam takiego

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Mocny strzał


Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Gra w obronie. Nie potrafię dobrze kryć w obronie, przeciwnik zawsze mi ucieknie

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Wolno, dokładnie, z zaangażowaniem

Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Piłka może przejść, zawodnik już nie

Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Wysoki pressing po stracie

Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Ciągle się uczę czegoś nowego, zwłaszcza na poziomie Ekstraligi. A ciekawe doświadczenie będzie też na mnie czekać w czerwcu 2026 w Warszawie (śmiech)


Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Wędkarstwo

Ulubiona książka lub film?

⚽ Film „Hobbit”

Twoje motto życiowe?

⚽ Każda porażka buduje szczeble sukcesu

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Częste spotkania ze znajomymi, integracja

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ Bardzo duża rywalizacja drużyn na różnym poziomie piłkarskim. Profesjonalne prowadzenie rozgrywek na wysokim poziomie. Sędziowie Top.

 

Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

#KrótkaPiłka #14 – Łukasz Bądkowski

Dzięki zaangażowaniu i niezliczonym analizom zbudował zespół, który zaczął budzić respekt wśród innych. Kluczem do sukcesu okazał się być silny kolektyw, a na rezultaty wiary w swoje możliwości, mimo iż są w „cieniu”, nie kazali nam długo czekać stopniowo powiększając swoją gablotę…


Imię i Nazwisko:   ŁUKASZ BĄDKOWSKI
Data urodzenia:   04.02.1998
Narodowość:   Polska
Boiskowy pseudonim:    „Ato”/”Atoski”
Obecna drużyna:   FC Shadows
Poprzednie drużyny w KLS:   GG Ruda Śląska
Preferowana pozycja na boisku: Gram, gdzie jest potrzeba
Numer na koszulce:   #8
Preferowana noga:   Obie

Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:

Nagrody drużynowe:

 Sezon Jesień 2023 – Mistrz grupy B  3 Ligi z GG Ruda Śląska
 Sezon Jesień 2024 – Mistrz 4 Ligi z FC Shadows
 Sezon Wiosna 2025 – Mistrz 3 Ligi z FC Shadows
 Sezon Jesień 2025 – Wicemistrz 2 Ligi z FC Shadows
 Sezon 2024/2025 – 1.Miejsce w Ścieżce Pocieszenia Pucharu Katowic
 2025 – 2.Miejsce Fazy Pocieszenia Summer Cup
 Sezon Zima Ligi Halowej 2025/2026 – 3.Miejsce Ekstraligi z FC Shadows

Nagrody indywidualne:

 Sezon 2024/2025 – „Koń” 3 Ligi KLS (FC Shadows)
 Sezon 2024/2025 – „Koń” Ścieżki Pocieszenia Pucharu Katowic (FC Shadows)
 Sezon Jesień 2025 – „Koń” 2 Ligi KLS (FC Shadows)
 Sezon Zima KLH – „Koń” Ekstraligi KLH (FC Shadows)

ponadto: wyróżnienia w szóstkach tygodnia

W barwach FC Shadows


Podanie → Geneza powstania FC Shadows /skąd pomysł?

Strzał ⚽ Drużyna, ktora powstała z Cienia, stąd ta nazwa. Wiedziałem, że możemy sporo osiągnąć

Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

⚽ Gareth Bale. Lewa noga, szybkość, zawsze podobał mi się jego styl

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Kylian Mbappe

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ Real Madryt

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Kurczę, pierwsze, co mi przychodzi do głowy to Totti z Romy

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ Dojeżdżam na mecz (śmiech), a tak na poważnie próbuje się wyciszyć

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Po każdym meczu rozmawiam ze swoją Narzeczoną i analizujemy, co wyglądało dobrze, a co jest do poprawy po danym meczu

Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Ciężko wybrać, bo każdy mecz jest ważny, ale postawię na finał Pucharu Katowic w ścieżce pocieszenia z Young Boys Witosa

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ W przypadku pojedynków na trawie to ten w 2 Lidze KLS przeciwko ekipie Tymka Boronia, w meczu z FC Astronauts. To był jeden z lepszych meczów, jakie grałem w życiu. Jeśli chodzi o KLH, to mecz z Krysławem. Do dziś czuję te emocje i naszą wygraną w ostatniej akcji spotkania


Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Bramka z Krysławem w KLH – strzeliłem bardzo ważnego gola wyrównującego na 4:4, a kilka chwil później trafiliśmy na 5:4 i wygraliśmy mecz

Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ Postawię na mecz z Dzikimi Pelikanami dający nam brąz w Ekstralidze KLH i wyjazd na Eliminacje Mistrzostw Polski

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ Wymienię dwie. Pierwsza w Fussbal Cup 2025 – porażka z Koku Sushi, gdy przegraliśmy chyba 6:1 w 1/8 finału. Przykre doświadczenie, bo przez cały turniej straciliśmy jednego gola. Drugą była porażka 3:2 z Grzybowicami, w ostatniej sekundzie meczu na Halowym Pucharze Katowic 

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Mecz na styku

Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Moje główne osiagnięcia to osiągnięcia z ekipą FC Shadows, ale mam też jeszcze statuetkę za czasów juniora za najlepszego bramkarza w turnieju (śmiech). Zdobywaliśmy jeszcze kilka pucharów poza strukturami KLS


Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ Mój wybór może być zaskoczeniem dla wielu, ale FC Astronauts. W tej ekipie jest mega potencjał i grają dobrą piłkę

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ PGG Hajery, i może nie rywalizować, ale z kapitanem Hajerów wzajemnie się napędzamy i wzajemnie sobie pomagamy

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Michał Orzeszyna (AKS Grzybowice) – bardzo dobry zawodnik. Bardzo podoba mi się jego styl grania i sposób, w jaki rozprowadza akcję

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Mocny mental drużyny przede wszystkim. Już nieraz pokazaliśmy, jak wychodzić z trudnych sytuacji


Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Tymek Małek

Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Łukasz Janik

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ Każdy ma swój styl i jest odpowiedzialny za inny aspekt w drużynie, ale ostatni czas zdecydowanie należał do Tymka Małka. I postawię na niego

Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Nicolas Sprus. Bardzo mi zaimponował podczas rywalizacji

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Precyzyjne podanie

W barwach GG Ruda Śląska
W barwach GG Ruda Śląska


Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Skuteczność wykańczania akcji

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Precyzyjny, pomocny, wszechstronny


Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Słowa trenera, gdy mówił w szatni przed meczem, że każdy wie, co ma grać, więc nic więcej nie musi dodawać. Do dziś mi to utkwiło w głowie

Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Odpowiedni pod przeciwnika. Na wszystko patrzę pod względem danej drużyny

Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ To nie tylko sport, ale też poznawanie wspaniałych ludzi


Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Zbudowanie silnej drużyny, nad którą czasem panować nie jest łatwo (śmiech)

Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Oglądanie anime i oczywiście spędzanie czasu z Narzeczoną

Ulubiona książka lub film?

⚽ Anime „Naruto i „Dragon Ball”. A z filmu niech będzie „Władca pierścieni” albo „Star Wars”

Twoje motto życiowe?

⚽ Wszystko jest możliwe, a to, co nas ogranicza jest tylko w naszej głowie

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Rywalizacja z innymi ekipami, w dodatku piłka 6-osobowa cały czas się rozwija pod każdym względem sportowym czy organizacyjnym

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ Topowa organizacja, wysoki poziom grania, wspaniali ludzie, a także ekipy oraz fakt, że liga cały czas się rozwija wprowadzając nowości

 

Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica

#KrótkaPiłka #13 – Paweł Szyga

W sercu tylko ASG, któremu z zaangażowaniem przewodzi stojąc na straży linii defensywnej. Małymi krokami jego drużyna się odradza i odważnie powalczy o wyższe szczeble katowickich rozgrywek…


Imię i Nazwisko:   PAWEŁ SZYGA
Data urodzenia:   30.09.1991
Narodowość:   śląska i polska
Boiskowy pseudonim:   „Szyguś”
Obecna drużyna:   Aristocrats Saint-Germain
Poprzednie drużyny w KLS:   Tylko ASG
Preferowana pozycja na boisku:   Obrońca
Numer na koszulce:   #5
Preferowana noga:   Prawa

Dotychczasowe sukcesy w strukturach Katowickiej Ligi Szóstek:

 Sezon Jesień 2025 – 3. Miejsce 3 Ligi i awans do 2 Ligi
 Sezon Jesień 2025 – Nagroda indywidualna „Koń” 3 Ligi
 Puchar Katowic KLS 2024 – awans z drugiego miejsca z grupy (7 pkt w grupie, w której były dwie drużyny z Ekstraligi)


Podanie → Geneza powstania Aristocrats Saint-Germain/skąd pomysł?

Strzał ⚽ Jeden z założycieli drużyny był fanem PSG, stąd końcówka nazwy. Do tego doszło „Aristocrats”, aby nas odróżnić od drużyny z Paryża

Twój piłkarski idol z dzieciństwa?

⚽ Ebi Smolarek

Twój ulubiony współczesny piłkarz?

⚽ Robert Lewandowski

Twój ulubiony profesjonalny klub piłkarski/kluby piłkarskie?

⚽ Borussia Dortmund i Ruch Chorzów

Twoja pierwsza piłkarska koszulka?

⚽ Alessandro del Piero, Juventus

Piłkarski rytuał przed meczem – co zawsze robisz, zanim wyjdziesz na murawę?

⚽ W domu „rozbijanie” bioder i ud, przed samym meczem porządna rozgrzewka

Ulubiony rytuał po wygranym meczu, sposób na relaks?

⚽ Jedno złociste, ale tylko w przypadku zwycięstwa


Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze w Katowickiej Lidze Szóstek?

⚽ Ostatnie mecze w każdej z trzech ostatnich rund – jeden o utrzymanie w 2. Lidze (vs Falcons), w kolejnych rundach ostatnie kolejki były o awans na ten poziom (FC Astronauts, FC Spontan)

Najbardziej emocjonujący mecz, jaki pamiętasz?

⚽ Żeby nie podawać meczu z FC Spontan – spotkanie Jesienią 2023 z LGT Squad 4:4

Najbardziej pamiętny gol w karierze?

⚽ Jesień 2022, 1. Liga, w derbowym meczu przeciwko Falcons na 1:1 (na koniec 2:7)

Najważniejsze dotychczasowe zwycięstwo?

⚽ Ostatnia kolejka sezonu Jesień 2025, 2:1 vs FC Spontan i powrót do 2. Ligi

Porażka, wpadka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci?

⚽ Wiosna 2022, 0:11 vs MKS Balkony w 1. Lidze

Pewna wygrana czy zwycięstwo w meczu na styku?

⚽ Pewna wygrana (Arbeitssieg)


Twoje największe osiągnięcie?

⚽ Jeszcze przede mną

Najtrudniejsza drużyna w KLS, przeciwko której miałeś okazję zagrać?

⚽ No Name Team w Pucharze KLS, Wiosna 2025

Drużyna, z którą najbardziej lubisz/lubiłeś rywalizować?

⚽ Falcons

Najlepszy zawodnik, przeciwko któremu grałeś?

⚽ Największe problemy sprawiał mi Edgar Nazaryan z Murcek na Jesieni 2024

Mocne strony Twojej drużyny?

⚽ Dyscyplina taktyczna, ustawienie w obronie, kontrataki


Najlepszy partner do gry w Twojej drużynie, z którym rozumiesz/rozumiałeś się bez słów?

⚽ Mariusz Wójcik

Kto według Ciebie w drużynie jest/był najbardziej uzdolniony technicznie?

⚽ Denis Dudek, obecnie Polonia Nysa

Najlepszy według Ciebie zawodnik w drużynie?

⚽ Dotychczas to Marcel Wawrzyniuk, obecnie druga drużyna Ruchu Chorzów

Z którym zawodnikiem/zawodnikami chciałbyś zagrać w jednej drużynie, a nie miałeś okazji?

⚽ Jacek Sobczak, FC Ufoludy

Co jest Twoim najmocniejszym atutem w grze?

⚽ Gra w obronie


Co jest Twoim słabym punktem, nad którym starasz się pracować?

⚽ Chłodna głowa przy wykończeniu

Twój styl gry w trzech słowach?

⚽ Odbiór, wyprowadzenie, serwis

Piłkarska rada, wskazówka, którą najbardziej zapamiętałeś?

⚽ Łukasz Surma: „Dużo można zyskać prostą zmianą – ciągłym obserwowaniem gry wokół”

Gdybyś był trenerem, jaki styl gry byś preferował?

⚽ Gegenpressing


Największa lekcja, jaką dała Ci piłka nożna?

⚽ Nigdy się nie poddawaj

Twoje największe, najważniejsze doświadczenie w sześcioosobowej piłce nożnej?

⚽ Zarządzanie drużyną złożoną z różnych charakterów, oczekiwań

Ulubione hobby/Twoja pasja poza piłką?

⚽ Historia

Ulubiona książka lub film?

⚽ Serial „Kompania Braci”

Twoje motto życiowe?

⚽ Wszytko ma swój czas

Plusy gry piłki nożnej 6-osobowej?

⚽ Dużo goli, każdy gracz jest cały czas pod grą, dłuższy okres możliwości gry na wysokim poziomie w porównaniu do dużego boiska

Dlaczego Katowicka Liga Szóstek, co nas wyróżnia na tle innych rozgrywek?

⚽ Wysoki poziom organizacyjny oraz wyrównany poziom drużyn w lidze – w każdym meczu trzeba być czujnym

 

Krótką Piłkę serwował Kamil Jasica