2 LIGA Grupa AB: Dramatyczna końcówka w starciu FC Internationale z No Name Team II. Tokyo Drift bezwzględne wobec GG RSO Team

W grupie A podczas 8. kolejki jedyną sensacją było wysokie zwycięstwo Tokyo Drift nad GG RSO Team. Pozostałe spotkania nie zaskoczyły, faworyci rozgromili swoich przeciwników. W grupie B doszło do starcia, podczas którego w dramatycznych okolicznościach FC Internationale wyrywa No Name Team II cenne punkty i odsuwa rywala w walce o ligowy prym. Ponadto Mikołaj Polok i jego Nikisz Thunders szczęśliwie wywieźli komplet punktów po pełnym wymianie ciosów pojedynku z Ligotą Phoenix. Tak w skrócie prezentował się obraz 8. kolejki drugoligowych rywalizacji, o szczegółach których już w podsumowaniu…

2 LIGA Grupa A:

Skład Węgla i Papy Katowice – FC Astronauts  12:2 (3:1)

Rewelacyjna forma Składu Węgla i Papy Katowice w bieżącym sezonie jest do pozazdroszczenia, mimo iż zespół gra na zapleczu katowickich lig. Ósma kolejka przyniosła spodziewane ósme zwycięstwo, tym razem nad osłabioną kadrowo ekipą FC Astronauts. Goście przez pierwszy kwadrans odważnie bronili dostępu do swojej bramki, co więcej jako pierwsi po uderzeniu Pawła Mrukwy objęli prowadzenie. Jednakże podobne występki jedynie nakręcają S.W.i.P. do cięższej pracy, a gdy machina się rozkręci wówczas trudno ją zatrzymać. Tak też było podczas sobotniego pojedynku. Hat-trick Rafała Górnego i Leszka Jańczyka, czy dwa gole i trzy asysty Adama Lagi w głównej mierze poprowadziły gospodarzy do pokaźnego 12:3 czempionatu. S.W.i.P. bez zmian na czele grupy A, „Astronauci” na miejscu siódmym.

Wybrzeże Klatki Schodowej – Nam Strzelać Nie Kazano  10:4 (3:1)

Dziesięć w siódmej kolejce, dycha również w minionym weekendzie. Tyle bramek w swoim drugim występie strzeliło Wybrzeże Klatki Schodowej kolejnemu rywalowi. Zakończone wynikiem 10:4 spotkanie z Nam Strzelać Nie Kazano, pomimo czterech goli gości, było rozgrywane pod dyktandem WKSu. I choć po pierwszej połowie gospodarze prowadzili niewielką przewagą, to po zmianie stron mecz wszedł na wyższy poziom. Zawodnikami potyczki byli: z hat-trickiem i jedną asystą na koncie Dawid Szewczyk oraz z jedną bramką i trzema asystami, Robert Sega. Ponadto dublet między innymi zanotował Dawid Sędkowski. Po drugiej stronie dwoma golami mógł się poszczycić Bartosz Humski, a jednym trafieniem Filip Kurpiński i Mateusz Marszałek. Wybrzeże Klatki Schodowej odzyskuje blask i wdrapuje się na czwarty szczebel tabeli. NSNK na miejscu dziesiątym.

KS Silesia Katowice III – Club Ju Internationals  0:17 (0:3)

Club Ju Internationals podczas sobotniego spotkania z Silesią Katowice III wręcz zdemolował rywala jednostronnym zwycięstwem 17:0. Mecz od początku pod całkowitą dominacją gości, którym wychodziło w teorii i praktyce wszystko. Wisdom Oghenetega strzelając siedem bramek oraz Nabil Boukarch pakując gospodarzom pięć goli byli najlepszymi oraz bezwzględnymi katami Silesii. Nic dodać, nic ująć, mecz bez historii. Łatwo zdobyte punkty zapewniły Club Ju fotel wicelidera, Silesia III zamyka tabelę grupy B.

FC Załęże – KS Ślepiotka Ochojec  11:4 (3:1)

Bez problemów ze Ślepiotką Ochojec poradziło sobie FC Załęże, które poprzez niedzielny triumf podniosło kadrowe morale po porażce w minionej kolejce z Club Ju. Goście do 11. minuty odważnie próbowali zmierzyć się faworytem spotkania, lecz późniejsze akcje szybko zweryfikowały boiskową rzeczywistość. Ojcem sukcesu Załęża był Daniel Warzecha, który popisał się siedmioma bramkami i jedną asystą. Ponadto dwa gole i jedną asystę zaliczył Mateusz Łągiewka. Dla ochojczan dublet zanotował Jakub Kulozik. Wygrana podrzuciła FC Załęże na szóste miejsce zielonej strefy, Ślepiotka obsadza przedostatnie stanowisko.

GG RSO Team – Tokyo Drift  1:10 (0:3)

Największa niespodzianka tej kolejki podczas zmagań w grupie A. W meczu na szczycie GG RSO Team podejmowało Tokyo Drift i wydawało się, że czeka nas niezwykle wyrównany bój o czoło tabeli. Stało się jednak inaczej. Ku zdziwieniu wszystkich goście wykazali się niesamowitą skutecznością sprawiając nie lada sensację i pokonując dobrze radzącego sobie w bieżących rozgrywkach debiutanta aż 10:1. Zarówno pierwsza, jak i druga połowa pod kontrolą Tokyo Drift, które wyczuwając, iż ma rywala w garści nie zamierzało się nad nim litować. Głównym egzekutorem był kapitan zespołu, Damianello Jaworski – autor podwójnego hat-tricka, oraz Piotr Stefanek, zdobywca trzech bramek i pięciu asyst. Dla gospodarzy gola honorowego trafił Krzysztof Gauza. Tokyo Drift wzmocniło swoją pozycję na trzecim schodku podium, tymczasem GG RSO zanotowało spadek na piątą lokatę.

Kato Galaxy – Keywords Studios  9:2 (4:1)

Po sześciu porażkach kres kryzysowi położyło Kato Galaxy obnażając braki Keywords Studios. Wygrana 9:2 odzwierciedla przebieg boiskowych sytuacji, podczas których gospodarze wykazali się niebywałą skutecznością. Bohaterami potyczki byli Daniel Zając i Dominik Kałkowski, oboje czterokrotnie znajdowali piłce drogę do siatki. Drugi triumf debiutantów w sezonie podrzucił zespół na dziewiątą pozycję i mimo kompletu punktów Keywords oczko wyżej od swojego niedzielnego oprawcy.

2 LIGA Grupa B:

Made in Silesia – Skład Węgla i Papy Katowice II  1:5 (0:4)

Aleksander Zajdel dzięki trzem bramkom poprowadził drugi zespół Składu Węgla i Papy Katowice do solidnego zwycięstwa 5:1 nad Made in Silesia. Goście z impetem rozpoczęli spotkanie obejmując czterobramkową, bezpieczną przewagę już po pierwszej połowie. Będąca na fali w ciągu minionych tygodni Made in Silesia obudziła się dopiero po przerwie, lecz mimo zmiany ustawienia i zaprezentowania całkiem innego futbolu, gospodarze niestety nie zdołali odwrócić losów spotkania. Jedynie w 45. minucie Tomasz Bartczak na otarcie łez strzelił gola honorowego, którego i tak chwilę później skwitował Zajdel zawiązując worek z bramkami. S.W.i.P. II podskoczył na ósmą lokatę, Made in Silesia po serii czterech wygranych z rzędu musi pogodzić się z porażką, mimo to ciągle pilnują miejsca  w zielonej strefie Top6.

Nikisz Thunders – Ligota Phoenix  6:4 (2:2)

Podbudowana remisem oraz zwycięstwem w ostatnich dwóch kolejkach Ligota Phoenix na bitwę z Nikiszem Thunders szykowała się pełna optymizmu. Goście nie przestraszyli się wyżej notowanego faworyta i już w 3. minucie Robert Kubat pokusił się o pierwszą bramkę. Jego śmiały wyczyn dwie minuty później stłumił Mikołaj Polok. W 10. minucie tym razem Kordian Kozak precyzyjnym strzałem znalazł piłce drogę do siatki. I również w tym przypadku szybkiej odpowiedzi udzielił w 14. minucie Polok. Druga połowa to dynamiczne akcje „Feniksów” zakończone dubletem Kubata. Rozwścieczony Nikisz natychmiast rzucił się do ataku, a dzięki świetnej formie Poloka kolejne gole były jedynie kwestią czasu. Polok w 33. oraz 38. minucie stanął na wysokości zadania i doprowadzając do remisu uratował kolegów z opresji. Jednakże kulminacyjnym punktem programu była końcówka spotkania. Pewni wywalczenia punktu goście w 49. minucie zostali pozbawieni brutalnie nadziei, gdyż Polok zdobywając piątego gola wyrywa rywalom cenne oczka. Natomiast celny strzał Jana Piskornika w 50. minucie stał się gwoździem do trumny. Nikisz Thunders w przebojowym stylu wychodzi cało z dramaturgii obsadzając piąte miejsce, Ligota na przedostatniej lokacie.

FC Victoria Katowice – Golden Lions  1:10 (1:4)

Dla Golden Lions ósma kolejka okazała się niezwykle łatwą przeprawą przez boiskowe przeszkody pozostawione przez katowicką Victorię. „Lwy” narzuciły rywalowi własne warunki gry i to według nich rozgrywało się całe spotkanie. Pewne prowadzenie sprzed pierwszej połowy było tylko namiastką wysokiej skuteczności jej drugiej części. Gospodarze jedynie na początku zdołali umieścić futbolówkę w siatce po strzale Tomasza Banaszka. Z kolei „Goldeni” czwartą lokatę zawdzięczają między innymi Damianowi Wiatrowi, Bartoszowi Wielkowi, Mateuszowi Orzechowskiemu, czy Dawidowi Poczwardowskiemu. Cała czwórka zanotowała po dwa gole, trzech ostatnich do bramkowej puli dołożyło jeszcze po jednej asyście.

FC Internationale – No Name Team II  5:4 (2:1)

Starcie na szczycie grupy B. Niepokonani jak dotąd Ukraińcy z FC Internationale podejmowali rezerwy No Name Team. Goście po ostatniej miażdżącej porażce z MKSem Balkony II nieco oddalili się od pierwszego miejsca. Warunkiem pozostania w grze było zwycięstwo z FC Internationale, lecz droga do niego nie była usłana różami. Bowiem gospodarze po kwadransie gry i bramkach Pavlo Derkacha oraz Vasyla Dmytriva objęli dwubramkowe prowadzenie. Gola kontaktowego w 18. minucie strzelił Marcel Post. Po zmianie stron do głosu doszedł Andrii Dzoba powiększając jedynie przewagę uzyskaną przez kolegów. Emocje sięgnęły zenitu na dziesięć minut przed końcem pojedynku. Wówczas Dawid Malordy w 40. i 43. minucie dwukrotnie przechytrzył golkipera drużyny przeciwnej doprowadzając tym samym do remisu. Gdy w 47. minucie Dzoba przechylił szalę na korzyść FC Internationale, chwilę później Post w świetnym stylu przywrócił swojemu zespołowi remis. Jednakże tego dnia zwycięzca mógł być tylko jeden i po morderczej walce oraz bramce Dzoby w ostatnich sekundach starcia to gospodarze zeszli z murawy z gestem wysoko uniesionej ręki. FC Internationale utrzymuje fotel wicelidera dotrzymując ciągle kroku MKSowi Balkony II. No Name Team II na miejscu trzecim musi uważać na czyhających tuż za plecami „Złotych Lwów”.

MKS Balkony II – Young Boys  8:4 (6:2)

MKS Balkony II chcąc utrzymać pozycję lidera musiał potyczkę z Young Boys zdecydowanie wygrać. Obaw nie było i gdy już po sześciu minutach gospodarze objęli czterobramkowe prowadzenie, w ich szeregach zapanował spokój umożliwiający kontrolowanie tempa pierwszej połowy. Co prawda goście uderzyli chwilę później dwoma bramkami minimalizując rozmiar porażki, mimo to MKS rozgrywał meczową partię wedle swoich zasad. Znacznie trudniejsza była druga odsłona konfrontacji, podczas której obie strony postawiły na defensywę raz po raz szukając okazji na stworzenie zagrożenia w polu karnym przeciwnika. Koniec końców faworyci odnieśli siódmy w sezonie triumf, na który zapracował w głównej mierze Arkadiusz Bywalec, zdobywca dwóch bramek i trzech asyst oraz Damian Czechowski, który także uzbierał dublet i dwie asysty. W składzie Young Boys dwoma trafieniami i dwoma asystami popisał się Jakub Matuła.

KS Silesia Katowice II – Finimondo  0:4 (0:3)

Grupa B została zamknięta pojedynkiem Silesii Katowice II z Finimondo. Obie drużyny rozegrały dobre widowisko stwarzając sobie wiele podbramkowych sytuacji. Jednakże w pierwszej połowie większą skutecznością wykazywali się goście obejmując trzybramkowe prowadzenie. Po przerwie katowiczanie szczelniej bronili dostępu do swojej bramki pozwalając rywalowi na strzelenie tylko jednego gola. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mateusz Upława, po jednym trafieniu zanotowali Marcin Konieczny i Tymoteusz Szturc. Silesia II miała swoje okazje, lecz zabrakło szczęścia oraz precyzji, by zwieńczyć je golem. Finimondo na miejscu siódmym, gospodarze zamykają ligową tabelę.