2 LIGA Grupa A B: Rezerwy MKSu Balkony silniejsze od rezerw No Name Team. Ligota Phoenix z pierwszym kompletem punktów

Niespodzianek, prócz wysokiego zwycięstwa MKSu Balkony w starciu rezerw z No Name Team, w tej kolejce na najniższym szczeblu ligowym katowickich rozgrywek nie było. Faworyci swoje spotkania wygrywali i to dość wysoko, a więc mogliśmy obejrzeć wiele bramek przeróżnej urody. Nie można pominąć pierwszego lauru Ligoty Phoenix, która odbiła się od dna, czy też dobrej passy Made in Silesia. Więcej o szczegółach 7. kolejki w grupach 2 ligi w podsumowaniu…

2 LIGA Grupa A:

Tokyo Drift – Kato Galaxy  10:5 (4:1)

Tokyo Drift podczas sobotniego pojedynku nie pozwoliło sobie na to, by powstrzymało je Kato Galaxy. Aczkolwiek pierwsze dziesięć minut to wyrównana walka, której do tego czasu wtórował jednobramkowy remis. Najlepsze nadeszło chwilę później, gdy gospodarze pewni objęcia prowadzenia zyskali ogromną przewagę gwarantującą zbliżające się kolejne trzy punkty. Goście dopiero po zmianie stron nieco naprzykrzyli się piłkarzom w niebieskich trykotach serwując im niemałą wymianę ciosów. Jednakże dobrze dysponowani zawodnicy Tokyo nie dali się zwieść i sukces pieczałowicie przypieczętowali zgraną oraz dynamiczną grą. Najbarwniejszą postacią był oczywiście Piotr Stefanek, zdobywca czterech bramek i trzech asyst. Obok niego dublet zanotował Jarosław Rosiński, z kolei kapitan zespołu, Damianello Jaworski oraz Filip Niejadlik zeszli z boiska z jednym trafieniem i dwoma asystami. Po drugiej stronie barykady hat-tricka oraz asystę na swoje konto wpisał Marcin Armata. Tokyo Drift na czwartym miejscu, Kato Galaxy obsadza lokatę dziewiątą.

Club Ju Internationals – FC Załęże  5:2 (2:1)

Club Ju Internationals przerwało znakomitą passę czterech pod rząd wygranych meczów FC Załęża, samemu osiągając identyczny bilans. W 6. minucie Wisdom Oghenetega wyszedł wraz z Club Ju na prowadzenie. Załęże potrzebowało ponad dziesięciu minut, by Artur Śliwa mógł doprowadzić do wyrównania. W 22. minucie Zafar Kazakov przechylił szalę i do przerwy to gospodarze byli na korzystniejszej pozycji. Druga połowa to ponowne otwarcie wyniku przez Oghenetegę oraz zmniejszenie dystansu w 37. minucie przez Dariusza Schpenia. Pojawiające się światełko w tunelu motywowało gości do wzmożenia ataków, lecz solidna obrona rywali uniemożliwiała zmieszczenie piłki w siatce. Ciosem nokautującym były dwie ostatnie minuty, podczas których Mateusz Woźniak oraz po raz trzeci Oghenetega odbierają zawodnikom z Załęża wszelkie nadzieje i cenne punkty. Club Ju na trzecim stopniu, rywale na siódmej lokacie.

Wybrzeże Klatki Schodowej – KS Ślepiotka Ochojec  10:0 (5:0)

Ostatnie wpadki Wybrzeża Klatki Schodowej zakończone remisem i porażką zmobilizowały zespół do przerwania niedługiej, słabszej serii. A nadarzające okazje trzeba wykorzystywać, tym bardziej w pojedynkach przeciwko niżej notowanemu rywalowi. Ślepiotka Ochojec podczas sobotniego meczu była całkowicie bez szans wobec świetnie dysponowanego Dominika Bregidy oraz całego zespołu gospodarzy. WKS przejął inicjatywę i dyktował warunki gry dzieląc się bramkami na każdą z połów. Finalny triumf 10:0 obnażył braki debiutantów, którzy wobec najazdów swojego kata byli całkowicie bezradni. Najaktywniejszym piłkarzem gospodarzy był Marcin Rosicki, autor hat-tricka i asysty. Adam Lewandowski oraz Dawid Szewczyk zwieńczyli występ z dwoma bramkami. Nic dodać, nic ująć. WKS wraca do zielonej strefy, by z piątego miejsca walczyć o czoło tabeli.

Keywords Studios – KS Silesia Katowice III  4:2 (1:2)

Najbardziej wyrównane spotkanie grupy A. Teoretycznie mecz skupiający ekipy z dołu tabeli, praktycznie niezwykle emocjonujące i wyrównane starcie. Keywords Studios w 7. minucie objęło prowadzenie po golu Diego Largo. Silesia III po tym zdarzeniu ustabilizowała swoje szeregi, nie tylko skupiając się na obronie, ale również raz po raz szukając okazji do zdobycia goli. Te przyniosły efekty pod koniec pierwszej połowy. Najpierw Kamil Brudkowski doprowadził do wyrównania, by w 24. minucie Oleksandr Shapran przechylił szalę na korzyść katowiczan. Druga połowa to samodzielny popis umiejętności Murada Gojayeva. Pochodzący z Azerbejdżanu zawodnik w pojedynkę rozprawił się z rywalem trzykrotnie go punktując. Silesia III połowicznie miała Keywords w garści, lecz zabrakło konsekwencji i czasu, by ostatecznie odmienić losy spotkania.

FC Astronauts – GG RSO Team  3:12 (1:4)

GG RSO Team pozbawiło “Astronautów” wszelkich złudzeń serwując rywalom tęgie lanie. Co prawda gospodarze przez co najmniej osiemnaście minut dotrzymywali GG RSO kroku utrzymując na tablicy wyników jednobramkowy remis, lecz po tym czasie przeciwnik zdołał wyburzyć defensywny mur i z łatwością znajdował piłce miejsce w siatce. Pięć bramek i dwie asysty Patryka Szałowskiego oraz cztery gole i dwie asysty Dawida Palembasa w ogromnej mierze zagwarantowały debiutantom to jakże wysokie, cenne zwycięstwo umacniające na fotelu wicelidera. FC Astronauts pomimo porażki nadal utrzymują się na szóstym miejscu, lecz tuż za plecami czyha FC Załęże.

Nam Strzelać Nie Kazano – Skład Węgla i Papy Katowice  3:17 (0:5)

Duet Rafał Górny – Adam Laga poprowadził Skład Węgla i Papy Katowice do siódmego czempionatu w sezonie. Siedem bramek Górnego oraz pięć goli Lagi całkowicie przyćmiły Nam Strzelać Nie Kazano, które było bezradne wobec nacisku lidera. S.W.i.P. angażował cały zespół, by kontrolować tempo spotkania i narzucać własne warunki gry. Jedynie Bartoszowi Humskiemu udało się dwukrotnie przechytrzyć golkipera gości, z kolei Paweł Komandera tej sztuki dokonał raz. Niemniej te trzy bramki w porównaniu ze szturmem katowiczan były kroplą w morzu. W morzu, na którym na chwilę obecną bezwzględnie króluje Skład Węgla i Papy.

2 LIGA Grupa B:

No Name Team II – MKS Balkony II  1:10 (0:2)

W meczu na szczycie grupy B MKS Balkony II bezwzględny wobec No Name Team II. Zapowiedzi zwiastowały naprawdę wyrównaną bitwę o punkty i do przerwy taki przebieg spotkania miał miejsce. Lecz po zmianie stron goście wyszli na murawę odmienieni, a przy tym niezwykle podbudowani dwubramkowym prowadzeniem. Całkowicie przejęli inicjatywę wyprowadzając gospodarzy z równowagi. Dynamika gry sprawiła, że nim się obejrzeliśmy, a było już praktycznie po meczu. MKS pewnie i zdecydowanie pokonał No Name Team II 10:1, dzięki czemu fotel lidera pozostaje nietknięty. Głównym motorem napędowym Balkonów był Arkadiusz Bywalec, zdobywca czterech bramek i dwóch asyst. Z dubletem występ zamknęli: Adam Mróz, Marcel Witke oraz Damian Czechowski. Gol honorowy dla gospodarzy padł w 48. minucie po strzale Jakuba Ledwożywa. No Name Team II na trzecim schodku z pierwszą od sześciu spotkań porażką na koncie.

FC Internationale – Skład Węgla i Papy Katowice II  5:1 (1:0)

Pewne punkty trafiły na konto wicelidera tabeli – FC Internationale. Pokonanie 5:1 drugiej kadry Składu Węgla i Papy Katowice zapewnił duet Andrii Dzoba – Roman Ischuk, który na liście strzelców podzielił się dubletem. Jedno trafienie dopisał Vasyl Dmyrtiv, z kolei bramka honorowa dla gości na otarcie łez to zasługa Mirosława Roszera. Przyjezdni w pierwszej połowie pomimo straty jednej bramki potrafili dotrzymać rywalowi kroku, lecz druga odsłona to pokaz ofensywnego futbolu w wykonaniu FC Internationale. Najważniejsze trzy punkty, które ciągle stawiają Ukraińców w roli faworytów wygrania grupy.

Young Boys – Nikisz Thunders  1:12 (1:4)

Trzecie spotkanie i trzeci pogrom w wykonaniu pewniaków. Nikisz Thunders nie pozostawił suchej nitki na Young Boys ośmieszając debiutantów w jednostronnej potyczce zakończonej rezultatem 12:1. Mecz od początku do końca toczył się po myśli gości, którzy umiejętnie rozdawali karty. Pełna kontrola i przejęcie inicjatywy zagwarantowały Nikiszowi przerwanie passy trzech meczów bez zwycięstwa. Cztery gole i dwie asysty Michała Wowera czy dublet i trzy asysty Mikołaja Poloka to jedne z najciekawszych oraz najbardziej rzucających się w oczy indywidualnych statystyk tego pojedynku. Nikisz Thunders na miejscu piątym, Young Boys na ósmym stanowisku.

Ligota Phoenix – FC Victoria Katowice  9:5 (7:3)

Victoria Katowice po ostatnim długo wyczekiwanym zwycięstwie niestety nie uniosła presji i w spotkaniu przeciwko Ligocie Phoenix musiała uznać wyższość rywala. Co ciekawe dla Ligoty jest to pierwszy triumf w bieżącym sezonie, a dla obydwu zespołów była to szansa na urwanie cennych punktów. Gospodarze zapewnioną wygraną mieli już po pierwszych dwudziestu minutach, gdy na swoim koncie uzbierali pięciobramkową przewagę. Katowiczanie obudzili się przed przerwą, kiedy to po zmianie stron postawili „Feniksom” solidny opór. Jednakże było już za późno, by odmienić losy tego spotkania. Wnioski wyciągnięte z poprzednich kolejek nauczyły gospodarzy, jak nie pozwolić sobie wyszarpać punktów i konsekwentnie dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego. Na brawa zasługuje w szczególności Grzegorz Waleriańczyk, który zdobył hat-tricka oraz Patryk Krakowski ratując niejednokrotnie swój zespół z opresji. Po dwa gole ponadto zanotowali: Kordian Kozak oraz Dawid Kłyż. W przypadku Victorii jedynymi strzelcami byli Tomasz Banaszak i Alek Kubica. Oboje na protokole meczowym zaliczyli po dwa trafienia.

Finimondo – Made in Silesia  2:5 (1:3)

Made in Silesia od czterech kolejek jest w gazie. W miniony weekend debiutanci pewnie pokonali Finimondo ogrywając w ten sposób kolejnego rywala mającego spory staż w katowickich rozgrywkach. W 8. minucie Szymon Matuszczak dał prowadzenie przyjezdnym. Finimondo odpowiedziało w 19. minucie golem Tomasza Uruskiego. Ten wyczyn nie wywołał u gości presji, bowiem chwilę później sami dwukrotnie umieścili piłkę w siatce za sprawą Rafała Wiśniowskiego oraz Tomasza Gwiżdża. Zmniejszenie dystansu po przerwie zapewnił Paweł Kukla, dzięki czemu gospodarze pozostawali jeszcze w grze. Made in Silesia ostatecznego aktu wyroku dokonała w 40. i 42. minucie. Wówczas Marek Sodowski oraz powtórnie Matuszczyk dopełnili dzieła i trzema kolejnymi punktami wzmocnili pozycję zespołu na szóstym miejscu, tuż nad swoim niedzielnym konkurentem.

Golden Lions – KS Silesia Katowice II  2:0 (2:0)

Mateusz Mały oraz Dawid Poczwardowski zapewnili Golden Lions skromne, dwubramkowe zwycięstwo nad Silesią Katowice II. Obie bramki padły w pierwszym kwadransie meczu. Bezpieczne prowadzenie „Lwy” dowiozły do końca spotkania, mimo iż katowiczanie nie pozostawali bierni wobec zaistniałej sytuacji. Szczelny mur obronny oraz udane interwencje bramkarza, Szymona Urbańskiego, okazały się zbawienne w drodze do tego małego sukcesu. Golden Lions obsadzają czwarty szczebel ligowej drabiny, Silesia II z kolei na samym jej dole.