2 LIGA Grupa A B: Finimondo i Golden Lions w pogoni za punktami. Fenomenalne wymiany ciosów ikoną czwartego tygodnia

Drugoligowe zawody podczas czwartego tygodnia obfitowały w mecze, gdzie w pogoni za punktami każda drużyna wylewała mnóstwo kropli potu. W grupie A po ciężkich bitwach z uniesioną w górę ręką wyszła Silesia Katowice III, ekipa Internationals Club Ju, Ślepiotki Ochojec czy FC Załęża. Nie zabrakło oczywiście emocji w grupie B, o które zadbało Finimondo i Golden Lions notując fantastyczne powroty. Działo się wiele, spotkania na styku oraz bramki w dramatycznych okolicznościach, a więcej o szczegółach w podsumowaniach 4. kolejki…

2 LIGA Grupa A:

KS Silesia Katowice III – Nam Strzelać Nie Kazano  3:2 (1:1)

Trzeci skład Silesii Katowice w sobotę zanotował fantastyczny występ, po którym zwyciężył w dramatycznych okolicznościach z Nam Strzelać Nie Kazano. Paradoksalnie jeden z najsłabszych meczów, sugerując się wynikami drużyn oraz zajmowanymi w tabeli ostatnimi miejscami, jednakże w rzeczywistości mogliśmy być świadkami niesamowitego widowiska. Już sam początek gwarantował sporą dawkę wrażeń, bo zawodnicy ostro walczyli o każdą piłkę. Pierwszej bramki doczekaliśmy się w 14. minucie, gdy futbolówkę do siatki skierował Paweł Kamiński. Katowiczanie odpowiedzieli przed przerwą uderzeniem Kasjana Hachuły. Po zmianie stron murawa stała się istnym bitewnym polem, na którym żadna ze stron nie dawała za wygraną. Strzał Roberta Szajbela odwrócił losy spotkania na korzyść gospodarzy i to oni przez kilkanaście minut mogli cieszyć się prowadzeniem. Dopóki do akcji nie wkroczył Szymon Wolwiak. W 45. minucie precyzyjnym trafieniem doprowadził do wyrównania. Remis był wynikiem zadowalającym, ale oba zespoły pragnęły za wszelką cenę zdobyć pierwsze w sezonie punkty. Kluczowa okazała się akcja Szajbela, który w 50. minucie asystował Hachule, a ten stawiając kropkę nad „i” przypieczętował Silesii III komplet punktów. Euforia gospodarzy i niedowierzanie gości to końcowy obraz tego spektaklu, zwieńczonego wytrwałością, zostawionym  na murawie sercem oraz wiarą w zwycięstwo.

Internationals Club Ju – Tokyo Drift  8:6 (4:4)

Po sobotnim widowisku inaugurującym grupę A, pozostałe pojedynki również były obfite w emocje do ostatnich minut meczu. W pierwszym, niedzielnym spotkaniu Internationals Club Ju pokonało Tokyo Drift 8:6. Goście wraz z gwizdkiem sędziego ruszyli do ataku, a na efekty nie musieliśmy długo czekać. Damianello Jaworski w 2. minucie otwiera worek z bramkami, z kolei w 8. Wojciech Hajdul podwyższa wynik. Club Ju natychmiastowo zareagował na obecny przebieg sytuacji.  11. i 16. minuta należały do duetu Wisdom Oghenetega – Ayoub Chardal , gdzie Oghenetega dwukrotnie trafił na listę strzelców. Tokyo odpowiedziało w 17. minucie, po czym Chardal doprowadził do wyrównania. W 21. minucie Afeez Olanrewaju po raz pierwszy przechyla szalę przewagi na korzyść Internationals, lecz tuż przed przerwą zagrożenie oddalił Hajdul i tym samym Tokyo przed zejściem do szatni uratowało remis. W drugiej połowie gospodarze dynamicznie zaatakowali pole karne przeciwnika, wobec czego dwa kolejne gole Olanrewaju i jeden Zafara Kazakova przy 36. minucie powiększyły znacznie przewagę. Przyjezdni wciąż nie dawali za wygraną strzelając w ciągu dwóch minut dwie bramki. Najpierw w 44. minucie Piotr Stefanek wykorzystał asystę Daniela Adamczyka, by minutę później móc zrehabilitować się Adamczykowi. I gdy jeszcze w graczach Tokyo tliła się odrobina nadziei, tą w 49. minucie odebrał po raz drugi Kazakov. Triumfatorzy dramatycznego starcia na miejscu piątym, Tokyo Drift z kolei musi pogodzić się przerwaną passą zwycięstw, mimo to nadal na trzecim schodku podium.

Keywords Studios – KS Ślepotka Ochojec  3:4 (3:1)

Z pierwszych punktów wyszarpanych w kapitalnym stylu Keywords Studios mogła cieszyć się Ślepiotka Ochojec. Dwie debiutujące w nowym sezonie drużyny zaprezentowały dobry poziom i pokazały się jak najbardziej z walecznej strony. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze po golu Dominika Kosińskiego w 5. oraz Patryka Nieszporka w 16. minucie.  Bramkę kontaktową udało się zdobyć Wojciechowi Musiale, na którą odpowiedział w 23. minucie Przemysław Jelonek. Będące w optymistycznych nastrojach Keywords Studios niestety dopuściło się chwilowego rozluźnienia, a to spotkało się z późniejszymi konsekwencjami. Błędy rywali wykorzystali gracze z Ochojca, co udowodnili w 36. minucie strzałem Artura Spyrki i w 39. Jakuba Kulozika. Remis na tablicy nieco zdeprymował gospodarzy, jeszcze bardziej dobiła ich kulminacyjna sytuacja z 46. minuty, w której Karol Rusin rzutem na taśmę wyrywa z rąk Keywords trzy oczka.  Ślepiotka przerwała złą serię, a już w nadchodzący weekend czeka ją nie lada wyzwanie, bo starcie z liderem – S.W.i.P. Katowice.

FC Załęże – FC Astronauts  4:3 (1:0)

Rywalizacja FC Załęża z FC Astronauts to kolejne spotkanie, podczas którego walka toczyła się na styku jednej bramki. Strzał Dariusza Schpenia z Załęża w 10. minucie był jedynym trafieniem, jakie mogliśmy oglądać w pierwszej połowie.  Po przerwie „Astronauci” włączyli się do gry. W 32. minucie sygnał do boju dał Ryszard Domagała, lecz i gospodarze nie marnowali swoich szans. W 33. minucie Bartosz Dziki odwrócił losy meczu, a Szymon Pustelnik w 38. minucie podwyższył uzyskaną przewagę. W 39. Domagała w dwójkowej akcji wykazał się idealnym przeglądem pola i asystując przy bramce Pawła Mrukwy miał udział przy zminimalizowaniu wyniku. W 43. minucie ponownie dało o sobie znać FC Załęże, w szczególności Grzegorz Morawiec. Wzmocnienie defensywy oraz unikanie popełniania błędów były głównymi myślami w głowach gospodarzy. Wszak udało się Domagale w 45. minucie przechytrzyć bramkarza Dominika Rado, ale był to ostatni gol w tej potyczce. Pomimo zwycięstwa i tej samej liczby oczek FC Załęże szczebel niżej od FC Astronauts.

Kato Galaxy – Wybrzeże Klatki Schodowej  3:9 (2:3)

Po pierwszej, wyrównanej połowie Kato Galaxy nie zdołało powstrzymać zmasowanych ataków Wybrzeża Klatki Schodowej. Gospodarze gonili wynik, lecz skromna przewaga 3:2 uzyskana przez WKS do przerwy pozwoliła im odważniej wejść na murawę po zmianie stron. Mimo iż debiutanci ostro walczyli o każdą piłkę, nie potrafili przedrzeć się przez mur obronny przyjezdnych. Najbardziej aktywnym zawodnikiem meczu był Kamil Czech , który popisał się dwoma bramkami i trzema asystami. Jakub Czarnuch oraz Robert Sega podzielili się łupem dwukrotnie trafiając do notesu sędziego. WKS pewnie zmierza na szczyt i choć do pierwszego miejsca traci dwa oczka, to kontynuuje serię spotkań bez porażek.

GG RSO Team – Skład Węgla i Papy Katowice  3:6 (2:3)

Podobnie, jak w wyżej opisanym starciu, również GG RSO Team dzielnie walczyło o kolejne punkty. Warto dodać, że przeciwnikiem debiutantów był Skład Węgla i Papy Katowice, który niczym feniks z popiołu odrodził się w nowym sezonie i biegnie po swoje laury. Po kwadransie gry goście zdecydowanie zaakcentowali początek spotkania golami Kamila Kasprowicza i Rafała Karkowskiego. Przy obu zagraniach swój udział miał Rafał Górny. Bramka kontaktowa padła chwilę później za sprawą Dawida Świerca. Goście nie ustępowali w atakach odpowiadając na wcześniejsze wydarzenie trafieniem Kasprowicza w 20. minucie. GG RSO nie odpuszczało, dowodem czego jest zejście na przerwę przy minimalnej porażce, dzięki bramce Krzysztofa Gauzy. Pierwsze minuty drugiej odsłony to liczne akcje i stwarzanie zagrożeń w polach karnych. Dopiero w 38. minucie Świerc ku zdziwieniu rywali doprowadza do wyrównania. S.W.i.P. chcąc utrzymać fantastyczną serię zwycięskich meczów musiał postawić wszystko na jedną kartę. Ryzyko się opłacało, bowiem Adam Laga w 41. i 44. minucie wziął całą odpowiedzialność na własne barki. Do tego bramka Karkowskiego w końcówce spotkania i goście mogli zaakcentować z trudem wywalczony czwarty triumf. Fotel lidera niezmiennie zawłaszczony przez katowiczan, z kolei GG RSO na czwartym piętrze ligowej tabeli.

2 LIGA Grupa B:

FC Victoria Katowice – FC Internationale  1:11 (0:2)

Po jednostronnym zwycięstwie 11:1 nad Victorią Katowice drużyna FC Internationale na czele tabeli grupy B. Kiepska forma katowickiego teamu pozostawia wiele do życzenia, a dopóki nie wyciągnie się jakichś wniosków z gry, ich sytuacja pod koniec rundy nie będzie wyglądać obiecująco. I choć do pierwszej połowy goście prowadzili dwubramkową przewagą, to po zmianie stron, Victoria nie potrafiła stworzyć konkretnych zagrożeń pod polem karnym przeciwnika. Na co z kolei mogli sobie pozwolić Taras Khalak, Vasyl Belzetskyi, Vasyl Dmytriv oraz Roman Ischuk zamykając występ z dubletem na koncie,  czy też Viktor Shvedov, który mógł się pochwalić hat-trickiem i jedną asystą. Nic dodać, nic ująć. Mecz bez historii.

KS Silesia Katowice II – No Name Team II  2:9 (0:2)

Marcel Post po raz kolejny prowadzi swój zespół do zwycięstwa. Jego drużyna zdecydowanie pokonała Gladiators w 1 lidze, z kolei drugi skład No Name Team łatwo rozprawił się z rezerwami Silesii Katowice. Skromna zaliczka do przerwy, po zmianie stron rozwiązała worek z bramkami. Sam kapitan gości trzykrotnie umieszczał piłkę w siatce, tymczasem Mateuszowi Aleksandrowi ta sztuka udawała się aż cztery razy. Dla Silesii dwa jedyne gole zdobyli Dawid Prusko oraz Kasjan Hachuła. No Name Team II z kompletem punktów na fotelu wicelidera depcze po piętach FC Internationale.

Finimondo – Ligota Phoenix  10:5 (4:3)

Po przebojowym triumfie nad Young Boys w minionym tygodniu, morale graczy Finimondo znacznie poszły w górę, co przełożyło się na spotkanie z Ligotą Phoenix. Nadzieja dla gospodarzy pojawiła się już w 2. minucie, gdy Jakub Wojciechowski dał szybkie prowadzenie kolegom. Ale równie szybko odpowiedziała Ligota trzema trafieniami Grzegorza Waleriańczyka w ciągu trzech minut. Gdy wydawało się, że widmo zbliżającej porażki, bądź pogromu znów nawiedzi Finimondo, ci rzucili się do ataku w celu odrabiania strat. W 15. minucie Tomasz Uruski przywraca nadzieje, w 18. Wojciechowski je podtrzymuje, a w 22. minucie Tymoteusz Szturc odmienia losy spotkania przechylając szalę na korzyść Finimondo. Pełni energii, adrenaliny i świadomi zmobilizowanych sił gospodarze ruszyli entuzjastycznie na drugą część spotkania. A w niej przeszli samych siebie serwując rywalom bramkowy koncert. Uruski dołożył jedno trafienie, Szturc oraz Wojciechowski po dwa gole, natomiast Michał Poniński mógł celebrować w tym całym festiwalu jedną bramkę. Przyjezdni z niedowierzaniem obserwowali rozwój sytuacji i jedynie Rafała Zatokę oraz Waleriańczyka było stać na trafienia w drugiej połowie. Niesamowity comeback Finimondo premiuje zespół na szóstą lokatę, „Feniksy” niestety zamykają tabelę grupy B.

Golden Lions – Skład Węgla i Papy Katowice II  6:3 (4:3)

Cudowny powrót z zaświatów notują gracze Golden Lions w starciu przeciwko Składowi Węgla i Papy Katowice II. Z wysokiego C boiskową imprezę rozpoczęli goście, którzy po dwunastu minutach i bramkach Aleksandra Zajdla, Dawida Malinowskiego i Leszka Jańczyka objęli trzybramkowe prowadzenie. To, co się wydarzyło chwilę później przeszło najśmielsze wyobrażenia. Jak przystało na lwy gospodarze zagrali va banque i nie mając nic do stracenia postawili na ofensywny futbol. Gole Damiana Wiatra, Mateusza Orzechowskiego oraz dwa trafienia Artura Kozoka nie tylko przyćmiły gości, ale zdołały o 180 stopni odwrócić losy spotkania. Z piekła do nieba można śmiało powiedzieć, tak wyglądała pierwsza część tego już dramatycznego pojedynku. Po przerwie Golden Lions umiejętnie kontrolowali tempo widowiska nie pozwalając sobie na najmniejsze błędy. A te z kolei u rywali dwukrotnie jeszcze wykorzystał Orzechowski prowadząc finalnie swoją drużynę do zwycięstwa 6:3 i skoku na piątą lokatę.

Made in Silesia – Young Boys  4:2 (3:1)

W starciu debiutantów lepsi okazali się kadrowicze Made in Silesia pokonując Young Boys 4:2. Zanim jednak gospodarze zgarnęli pierwsze w sezonie punkty musieli nieco się natrudzić, przynajmniej w początkowej części spotkania. Bowiem Young Boys w 9. minucie po golu Adriana Wieczorka objęli prowadzenie. Mobilizacja sił w szeregach gospodarzy nastąpiła po kwadransie, kiedy to Tomasz Gwiżdż, Tomasz Cabała i Marek Sadowski odwrócili przebieg potyczki na swoją korzyść. Po przerwie jeszcze Rafał Wiśniowski uzupełnił strzelecką listę przypieczętowując Made in Silesia upragnione punkty. I mimo iż Krzysztof Szyłejko również trafił do meczowego protokołu w końcówce spotkania, to jego trafienie jedynie otarło łzy rozpaczy.

Nikisz Thunders – MKS Balkony II  2:9 (2:3)

W hicie kolejki Nikisz Thunders podejmował MKS Balkony II. Paweł Pestka na zapleczu pozostałych lig stworzył niezwykle zgraną drużynę, która od początku sezonu notuje dobre wyniki. Niedzielna konfrontacja miała zweryfikować siłę obydwu zespołów w bezpośrednim starciu. Los chciał, by pierwsze minuty rozwiązały worek z bramkami. W 3. minucie Igor Szewczyk dał prowadzenie Nikiszowi, lecz dwie minuty później Damian Czechowski pozostawił spotkanie ponownie nierozstrzygnięte. Na kolejne bramki czekaliśmy prawie do przerwy, gdy Arkadiusz Bywalec i Kamil Wojtyłowicz podwyższyli przewagę. W drugiej odsłonie Balkony rozegrały niesamowite widowisko całkowicie rozpracowując gospodarzy. Dwa gole Bywalca, Wojtyłowicza i Czechowskiego pozamiatały boiskowy kurz unoszący się w ferworze walki. MKS Balkony II na trzecim miejscu, tymczasem Nikisz Thunders z pierwszą goryczą porażki lokatę niżej.