2 LIGA Grupa A B: Chwile pełne napięcia w kilku spotkaniach. Cenne punkty FC Internationale

Poza kilkoma jednostronnymi pojedynkami, gdzie faworyci dopięli swego odnosząc łatwe zwycięstwa, w niektórych dramaturgia trzymała nas do ostatniego gwizdka sędziego. W kuriozalnym spotkaniu Nam Strzelać Nie Kazano pokonuje Kato Galaxy, z kolei Wybrzeże Klatki Schodowej ratuje remis podczas rywalizacji z GG RSO Team. Niemożliwego dokonała ekipa Made in Silesia podnosząc się w drugiej połowie i bezlitośnie nokautując Ligotę Phoenix. Ponadto sporo emocji dostarczyła bitwa na czele grupy B pomiędzy FC Internationale z Nikiszem Thunders zakończona wytrwałością i wolą zwycięstwa gospodarzy. 5. kolejka z pewnością nie nudziła, a wiele bramek jedynie dodało jej kolorytu…

2 LIGA Grupa A:

Skład Węgla i Papy Katowice – KS Ślepiotka Ochojec  14:3 (6:1)

To się ciągle dzieje. Skład Węgla i Papy Katowice bezlitośnie taranuje kolejnego rywala grupy A. Na drodze lidera w 5. kolejce stanęła Ślepiotka Ochojec i najlepszych wspomnień z minionego weekendu raczej nie będzie miała. Gospodarze pokonali debiutanta 14:3, a najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Kamil Kasprowicz, który zwieńczył występ ośmioma bramkami i dwoma asystami. Obok Kamila hat-trickiem oraz czterema asystami zabłysnął Adam Laga. W szeregach Ślepiotki jedynie dwa gole zdobył Karol Rusin, jedno trafienie zapisał Jonasz Kachel. S.W.i.P. rządzi i dyktuje warunki na drugoligowym podwórku grupy A. Pojawia się pytanie: czy znajdzie się rywal godny pozbawienia katowickiej ekipy punktów?

Tokyo Drift – FC Załęże  4:6 (2:2)

Nieustępliwa walka nie mogła ominąć starcia Tokyo Drift z FC Załężem. Wyrównany pojedynek do przerwy zakończył się dwubramkowym remisem. Worek z bramkami rozwiązał już w 2. minucie Damianello Jaworski, ale już w 5. Dariusz Schpeń zdołał odrobić stratę. Na kolejne strzeleckie popisy czekaliśmy do 18. minuty, gdy Arkadiusz Leja dał prowadzenie gospodarzom. Lecz i jego radość nie trwała długo, bowiem w 23. Bartosz Dziki sprawia, że ekipy do przerwy dzielą się punktami. Po zmianie stron Jaworski ponownie rozpoczyna grę od gola, który przechyla szalę na korzyść Tokyo. Zespół z Załęża nie zamierzał składać broni i bez zwłoki rzucił się w pogoni za wynikiem. Trafienie Szymona Pustelnika w 29. minucie okazało się motorem napędowym kolejnych akcji. Bramki Daniela Warzechy i Grzegorza Morawca w 36. oraz 38. minucie znacznie zwiększyły przewagę, a drugie celne uderzenie Warzechy w końcówce meczu wbiło gospodarzom gwoździa do trumny. Nie pomógł Tokyo Drift  strzał Wojciecha Hajdula z 45. minuty, wskutek czego druga porażka plasuje młodą drużynę na piątym miejscu. FC Załęże po dwóch przegranych notuje dobrą serię trzech zwycięstw z rzędu, lecz w tabeli na chwilę obecną zajmują siódmą lokatę.

Wybrzeże Klatki Schodowej – GG RSO Team  3:3 (2:1)

Wybrzeże Klatki Schodowej, obok S.W.i.P. Katowice, jest drużyną, która w bieżącym sezonie nie zaznała jeszcze smaku porażki. W sobotę WKS podejmował będące w dobrej formie GG RSO Team i forma gości z pewnością zaskoczyła rywala. Jako pierwszy na listę strzelców po dziesięciu minutach wpisał się Robert Sega. GG RSO udzieliło błyskawicznej odpowiedzi w postaci gola Dawida Świerca w 11. minucie. Zacięty bój w tej części spotkania finalnie wygrali gospodarze po trafieniu Kamila Makowskiego w 20. minucie. Druga połowa była obrazem gry sprzed przerwy, gdzie obie ekipy dzielnie walczyły o każdą piłkę i szukały okazji w polu karnym swojego przeciwnika. Tuż po zmianie stron Dawid Świerc doprowadził do wyrównania, a w 38. minucie Dawid Palembas odwrócił losy meczu na korzyść przyjezdnych. WKS chcąc utrzymać świetną passę bez porażek musiał postawić wszystko na jedną kartę. W 42. minucie Adam Lewandowski wprawia kolegów w euforię pakując rywalom bramkę dającą ostatecznie cenny remis. Fotel wicelidera nietknięty, lecz teraz WKS traci do S.W.i.P. cztery punkty, z kolei na plecach czuć oddech GG RSO Team, którzy z jednym punktem straty będą z pewnością czyhać na błędy sobotnich konkurentów.

FC Astronauts – KS Silesia Katowice III  7:3 (3:2)

Pokonanie Nam Strzelać Nie Kazano w miniony weekend z pewnością podniosło morale trzeciemu składowi Silesii Katowice, lecz przeciwko FC Astronauts tak łatwo się nie zapowiadało. Co prawda Michał Brzuchacz już w 4. minucie daje prowadzenie Katowicom i ten stan utrzymywał się przez dziesięć minut. Wówczas do gry włączył się Łukasz Szajna, który w 14. minucie asystował przy golu Daniela Kmity, a następnie w 24. odpowiedział na bramkę Oleksandra Shaprana z 20. minuty. Tuż przed przerwą pstryczka w noc zaserwował gościom Bartosz Stalmach i to „Astronauci” mogli zejść do szatni z lepszymi humorami. Po zmianie stron gospodarze, nie chcąc mieć powtórki z rozrywki, byli zmuszeni do ofensywnego stylu gry i taki zamysł jak najbardziej się opłacał. Trzy trafienia Ryszarda Domagały oraz jedno Stalmacha całkowicie pozamiatały spotkanie podrzucając „Astronautów” na szóste miejsce. Silesia III mimo wszystko walczyła do końca, skutecznie też odpierając naloty rywala, ale bramka Krzysztofa Podgórskiego w 44. minucie to wszystko na co było stać gości w tej części potyczki.

Nam Strzelać Nie Kazano – Kato Galaxy  2:1 (0:0)

Jedno z najlepszych, najciekawszych i najbardziej dramatycznych starć drugoligowego podwórka. Pomimo tego, że Nam Strzelać Nie Kazano oraz Kato Galaxy obsadzają dół tabeli, zespoły w niczym nie ustępowały grą tym z czoła ligowej hierarchii. Od samego początku zawodnicy celująco spisywali się w defensywie, czego idealnym dowodem była bezbramkowa pierwsza połowa. Worek z bramkami dopiero po zmianie stron rozwiązał Daniel Zając. Rozważne podejście sprzed przerwy zmusiło gospodarzy do wzmożenia podbramkowych sytuacji. W 34. minucie doszło do kuriozalnej akcji, po której bramkarz NSNK, Filip Kurpiński, mocnym uderzeniem spod własnej bramki szczęśliwie przelobował Piotra Goślińskiego. Niesamowity gol wlał mnóstwo radości oraz motywacji w szeregach jego ekipy. Sześć minut później Krystian Strózik staje się autorem najważniejszego trafienia spotkania dającego NSNK minimalne prowadzenie. Kato Galaxy zniesmaczone wynikiem walczyło do końca, konstruując akcję za akcją. Lecz tego dnia dla gości czas biegł nieubłaganie, a los niestety nie okazał się zbyt łaskawy. Chcąc nie chcąc Kato Galaxy musi pogodzić się z porażką obsadzając dziesiąte stanowisko, oczko niżej od NSNK.

Keywords Studios – Internationals Club Ju  0:5 (walkower)

2 LIGA Grupa B:

No Name Team II – FC Victoria Katowice  12:1 (6:1)

No Name Team II wciąż na wysokiej fali. W sobotę bez żadnego wysiłku lider grupy B rozgromił 12:1 Victorię Katowice. Wszystko idealnie szło jak z płatka, spotkanie pod całkowitym panowaniem gospodarzy, co widać było po niemalże stuprocentowej skuteczności. A tej nie zabrakło oczywiście Marcelowi Postowi, który znajduje się na czele klasyfikacji strzeleckiej, dokładając do konta cztery kolejne bramki. Obok kapitana zespołu pięcioma golami i jedną asystą zabłysnął Mateusz Aleksandrów. Trafienie honorowe Victorii zapewnił Tomasz Banaszak.

MKS Balkony II – Skład Węgla i Papy Katowice II  15:3 (8:1)

W pogoni za ligową koroną nie odpuszczają rezerwy MKSu Balkony gromadząc na koncie pięć zwycięstw z rzędu. W sobotę podopieczni Pawła Pestki znokautowali wręcz defensywę rezerw Składu Węgla i Papy pokonując rywala aż 15:3. Strzelecką kanonadę rozpoczął w 4. minucie sam kapitan gospodarzy, Pestka, dając tym samym kolegom sygnał do rozpoczęcia bramkowego bombardowania. I tak w protokole meczowym wyróżniali się między innymi: Damian Czechowski (pięć bramek i jedna asysta), Tomasz Jaworski (cztery gole i jedna asysta), czy Kamil Wojtyłowicz i Wojciech Zając, którzy zanotowali po dublecie. Po drugiej stronie barykady hat-trickiem na otarcie łez występ zakończył Aleksander Zajdel. Nic dodać, nic ująć. MKS Balkony II idzie jak burza przez drugoligowe podwórko.

Young Boys – KS Silesia Katowice II  12:4 (7:3)

W trzecim sobotnim pojedynku mogliśmy odnotować trzeci pogrom w wykonaniu gospodarzy. Tym razem szukający od trzech kolejek formy Young Boys postanowili skubnąć punkty Silesii Katowice II. Zadanie proste do wykonania, należało jedynie zrealizować cel i szczelnie bronić dostępu do własnej bramki. Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie, którego już do końca nie wypuścili. Silesia II również nie zamierzała łatwo oddawać rywalom inicjatywy i w międzyczasie pokusiła się o cztery bramki: dwie odnotował Stefan Wilson, po jednej Michał Brzuchacz oraz Wojciech Kaziród. Tymczasem w Young Boys pierwsze skrzypce grał nieoceniony Adrian Wieczorek – autor sześciu goli i trzech asyst. Dzięki temu debiutanci przerywają złą passę, wskakując na szóste miejsce tabeli.

Golden Lions – Finimondo  4:2 (1:0)

Grające w szóstkę Finimondo nie zdołało odeprzeć ataków Golden Lions, mimo iż odważnie postawili się rywalowi w pierwszej części spotkania. Jedyna wówczas bramka padła po kwadransie gry po strzale Pawła Szczepaniaka. Mecz rozkręcił się dopiero po przerwie, gdzie obie drużyny zgotowały nam nie lada emocjonujące widowisko. Dwa kolejne trafienia na konto „Lwów” dopisał Dawid Poczwardowski, po czym sporą przewagę zmniejszył kontaktowym trafieniem Jakub Wojciechowski. W 40. minucie Mateusz Orzechowski przypieczętował sukces gospodarzy. I nawet gol Roberta Mistarza trzy minuty później nie był w stanie odmienić losów tej potyczki. „Goldeni” wciąż kontynuują udaną passę czterech meczów bez porażki.

Ligota Phoenix – Made in Silesia  4:8 (3:0)

O tym, jak szybko można z nieba spaść do piekła mogły przekonać się „Feniksy” z Ligoty. Tym bardziej że gospodarze w meczu z Made in Silesia do przerwy objęli trzybramkowe prowadzenie, po golach Rafała Zatoki, Rafała Kozła oraz Grzegorza Waleriańczyka. Wydawało się, że widmo porażek w końcu oddala się od Ligoty, mimo iż w 33. minucie kontaktowe trafienie zdobył Tomasz Cabała. Nie przestraszyło to jednak gospodarzy, którzy chwilę później odpowiedzieli strzałem Waleriańczyka. Pewność siebie oraz chwilowe rozluźnienie doprowadziło do dekoncentracji, a ta do błędów niosących za sobą surowe konsekwencje. Nie mający nic do stracenia goście szturmem uderzyli w pole karne rywali i dokonali niemożliwego. W ciągu piętnastu minut wdrapali się na wyżyny swoich umiejętności, by urządzić sobie siedmiobramkowy festiwal strzelecki. Niesamowity comeback umożliwił debiutantom odniesienie drugiego z rzędu zwycięstwa i znalezienie się na siódmym miejscu.

FC Internationale – Nikisz Thunders  7:5 (3:4)

W meczu na szczycie sobotnich wydarzeń grupy B  FC Internationale skonfrontowało się z Nikiszem Thunders. Spotkanie od początku weszło na najwyższe loty, bowiem już w 1. minucie Igor Szewczyk dał prowadzenie Nikiszowi. Te w 4. oraz w 12. minucie przechylił na szalę gospodarzy Andrii Dzoba. Wymiany ciosów nie było końca, bo chwilę potem Mikołaj Polok sprawił, że znów na tablicy wyników widniał remis. Nie minął kwadrans, a Yevhenii Litwinskyi precyzyjnym uderzeniem stawia na wygranej pozycji FC Internationale. Jednakże Dawid Bursztynowicz oraz Rafał Mucha odwrócili losy tej zażartej bitwy. Po przerwie przewagę podwyższył Polok i Nikisz jedną nogą był bliski zgarnięcia trzech punktów. Lecz gospodarze słyną z gry do samego końca i nie poddając się próbowali wszelakich sposobów, by zagrozić bramce golkipera rywali. Bramki Pablo Derkacha w 28. oraz Vasyla Dmytriva w 31. doprowadziły sensacyjnie do wyrównania. Gdy dramaturgia spektaklu zaczęła podgrzewać jego atmosferę Dzoba w 41. przechyla szalę na swoją korzyść, a minutę później asystując przy golu Tarasa Khalaka stał się współautorem cudownego powrotu z zaświatów przypieczętowującego ciężko wywalczone punkty. FC Internationale na trzecim miejscu z tą samą ilością oczek toczy bój o prym z No Name Team II i MKSem Balkony II. Nikisz Thunders na piątym szczeblu ligowej drabiny w grupie B.