1 LIGA Grupa A B: Sporting Zabrze pogromcą Falcons. Porażka LGT Squad, MKS Balkony nowym liderem

W 1 lidze w siódmym tygodniu rozgrywek nie obyło się bez sensacji. Sporting Zabrze zdemolował defensywę Falcons, mimo tego „Sokoły” niezmiennie królują w grupie A. Do gry powrócił Globetek wskakując na fotel wicelidera kosztem Drive Shaft. Świetny comeback zanotowali gracze Ajaak wygrywając z 4Partners Team. Tymczasem w grupie B 1FC Katowice znalazło sposób, by odebrać punkty LGT Squad. Ten wyczyn sprawił, że MKS Balkony został nowym liderem. Ponadto niełatwą przeprawę Kreple zgotowały No Name Team, który finalnie w starciu pełnym emocji zgarnął komplet punktów. Teraz w obu grupach nikt nie jest bez porażki, dobre serie hegemonów zostały przerwane, co spowodowało, że rywalizacja stała się jeszcze bardziej zacięta. Więcej o niej w podsumowaniu 7. kolejki…

1 LIGA Grupa A:

FC Sporting Zabrze – Falcons  8:2 (4:1)

Największa sensacja pierwszoligowego podwórka grupy A. Sporting Zabrze po niełatwym sezonie niespodziewanie stał się pierwszym pogromcą Falcons. Zabrzanie nie tylko zuchwale postanowili rywalowi przerwać passę zwycięstw, ale również boleśnie go upokorzyć. Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie po golu Pawła Michalskiego, na który chwilę później odpowiedział Patryk Paszek. Wydawałoby się, że mecz do końcowego gwizdka sędziego będzie toczył się przy zaciętej wymianie piłek, ale Sporting tego dnia był w fenomenalnej formie schodząc do szatni przy stanie 4:1. Po zmianie stron „Sokoły” za sprawą Adama Kuchty otworzyli worek z bramkami, lecz i tutaj zabrzanie wykazywali się lepszą skutecznością wraz z przeglądem pola. W ogólnym zestawieniu Michalski zgarnął hat-tricka, a Bohdan Hrekov oraz Vladyslav Spieshylov po dublecie. Porażka oczywiście nie psuje pozycji gości, wciąż są na czele tabeli z trzypunktową przewagą nad drugim Globetekiem. Sporting tymczasem po ostatniej kiepskiej serii trzech wpadek z rzędu plasuje się na ósmym miejscu.

Vestra Vesteris – Crazy Boys 24  2:4 (1:2)

Los w zeszłym tygodniu szczęśliwie uśmiechnął się do Crazy Boys 24 po tym, jak został im przyznany walkower podczas rywalizacji ze Sportingiem Zabrze. Darmowe punkty z pewnością się przydały, dlaczego więc nie pomóc szczęściu i dobrą passę przekuć w kontynuację kolejnych boiskowych sukcesów. Tym bardziej że niedzielny harmonogram skrzyżował CK z Vestrą Vesteris, którą doskonale pamiętają z potyczek z minionego sezonu. Wynik otworzyli goście po strzale Dawida Zimnego w 5. minucie. Vestra zdołała odpowiedzieć dopiero w 19. minucie golem Dawida Rosijskiego. CK nie pozostali bierni i minutę później Sebastian Gajdzik poczęstował golkipera rywali drugą bramką. Po przerwie Andrzej Urbanek podwyższył prowadzenie. W 35. minucie Karol Mierzwa zminimalizował przewagę przywracając zespołowi nadzieje na wywalczenie choćby punktu. Jednakże w 45. minucie Urbanek po raz drugi kieruje piłkę do siatki stawiając tym samym kropkę nad „i”. Crazy Boys 24 na szóstej lokacie; dzielnie walcząca Vestra niestety tego sezonu do udanych zaliczyć nie może, oblegając dziesiąte miejsce.

PKS Gołąb Ławki – Drive Shaft  7:1 (2:0)

Wszystko, co dobre musi się kiedyś skończyć. Świetna passa Drive Shaft po niedzielnej kolejce została boleśnie przerwana przez PKS Gołąb Ławki. Choć w pierwszej połowie na wysoki wynik się nie zapowiadało. Przebudzenie PKSu nastąpiło po przerwie, gdy „Gołębiom” praktycznie wychodziło wszystko. Konsekwencja i przede wszystkim skuteczność okazały się kluczem do ważnego zwycięstwa. Najbardziej aktywnym graczem spotkania był Kacper Banaś, autor dwóch bramek i dwóch asyst. Dubletem mogli się także pochwalić Bartosz Pilarek oraz Konrad Żemlok. Dla gości honorowe trafienie zanotował Benedykt Janikowski. Ekipa z Ławek na czwartym miejscu, Drive Shaft niestety po pięciu zwycięstwach został zmuszony zasmakować goryczy porażki, która zrzuciła drużynę z drugiego miejsca na piątą lokatę.

Ajaak – 4Partners Team  5:3 (0:2)

Sporo walki i ostrej gry mogliśmy ujrzeć w niesamowicie zaciętym pojedynku Ajaak z 4Partners Team. Grający w kratkę goście niespodziewanie odnotowali udaną pierwszą połowę, gdyż już po kwadransie objęli dwubramkowe prowadzenie i solidnie utrzymali je do przerwy. Na listę strzelców wpisał się Kamil Menkiel oraz Jacek Juraszek. Ajaak nie mając nic stracenia rzucił się natychmiast do odrabiania strat. Bramka Dawida Zborowskiego w 27. minucie stała się golem kontaktowym, z kolei trafienie Filipa Gawina chwilę później doprowadziło do remisu. Te sytuacje stały się zalążkiem ostrej walki o każdą piłkę. Bramka Marcina Siekiery w 40. minucie jeszcze bardziej spotęgowała wzrastające emocje. Lecz ostatnie dziesięć minut to comeback gospodarzy w postaci dwóch goli Wojciecha Baranowskiego i drugiego gola Zborowskiego. Ajaak powróciło na trzecie miejsce, 4Partners przeplatając swoje dotychczasowe statystki z obecną porażką zameldowali się na dziewiątym stanowisku.

Aristocrats Saint-Germain – FC Eagles  4:5 (1:2)

Aristocrats Saint-Germain znów bliskie zwycięstwa i zabrakło niewiele, by ten upragniony triumf, bądź punkt, wywalczyło. W potyczce z FC Eagles gospodarze już w 4. minucie ustanowili wynik, który dwie minuty później zniwelował swoim uderzeniem Daniel Sosgórnik. Solidne utrzymywanie w ryzach szyków każdej z formacji wytrzymało opór „Orłów” praktycznie do końca pierwszej połowy. Bowiem tuż przed przerwą Daniel Stefański przechylił szalę na korzyść własnej drużyny. Po zmianie stron Mateusz Wójcik przywrócił stan remisu. Goście nie ustępowali w atakach, w 31. minucie Stefański skorzystał z asysty Sosgórnika, po czym w 34. Sosgórnik sam zdublował swoje strzeleckie konto. „Arystokraci” mając dość porażek postawili wszystko na jedną kartę i zagrali va banque. Ryzyko opłacało się, gdyż w 37. minucie Sontag po raz drugi umieścił futbolówkę w siatce, z kolei w 46. Daniel Wąsiewicz wprawił zespół w euforię doprowadzając w dramatycznych okolicznościach do remisu. I gdy upragniony punkt powoli zbliżał się do ASG, gwoździa do trumny w 48. minucie wbił Przemysław Lechowicz niszcząc przeciwnikowi wszelkie nadzieje. ASG nadal na dole tabeli, na miejscu przedostatnim, odnotowuje siódmy przegrany mecz, zaś FC Eagles na siódmym stanowisku.

Uwolnić Barabasza – Globetek  5:8 (4:6)

Vladyslav Vaschenko oraz jego pięć goli pomogły Globetekowi otrząsnąć się po ostatniej porażce i w potyczce z Uwolnić Barabasza odzyskać utracone morale, a przy tym powrócić do gry o ligowy tron. Pierwsza połowa obfitowała w niesamowitą wymianę ciosów. Obie drużyny podeszły do rywalizacji dość ofensywnie i dynamicznie efektem czego mogliśmy obserwować bramkę za bramkę. Strzelecka kanonada uspokoiła się po przerwie, zawodnicy postawili na bardziej zrównoważony futbol, lecz tego dnia lepszym przeglądem pola i przede wszystkim skutecznością wykazał się Globetek. Po małej wpadce powrót na fotel wicelidera, z kolei „Barabasze”, pomimo hat-tricka Krzysztofa Bieleckiego czy bramki i trzech asyst Patryka Jasa, niestety ciągle osadzając dno tabeli szukają pierwszych w sezonie punktów.

1 LIGA Grupa B:

Max Elektro Team – MKS Balkony  2:10 (0:3)

MKS Balkony bezlitosny wobec Max Elektro Team. Nowy lider tabeli zanotował w miniony weekend najwyższy wynik w grupie B serwując tęgie lanie beniaminkowi. Właściwie główna w tym zasługa niezastąpionego Patryka Wierdaka, który odnotował sześć bramek i jedną asystę. Obok niego dubletem popisał się także Sławomir Benek, trzy asysty z kolei zaliczył Wojciech Zając. Mecz od samego początku pod dyktando Balkonów. Kontrola tempa gry oraz szczelna defensywa uniemożliwiały Max Elektro wykorzystanie swoich sytuacji. Jedynie Arturowi Grzymiesławskiemu oraz Marcinowi Sularzowi udało się znaleźć piłce drogę do siatki.

CAR LAB Ogniem i Szklanką – Scousers II  7:1 (4:1)

Po remisie i porażce CAR LAB Ogniem i Szklanką wykorzystał nadarzającą się szansę pokonując w jednostronnym pojedynku Scousers II. Worek z bramkami rozwiązał już na początku spotkania Dawid Leszków, który chwilę później dołożył jeszcze jedno trafienie. Kolejne dwie bramki przypadły na konto Mateusza Garbocza. W drugiej połowie również Olaf Białek dopisał do meczowego protokołu dublet, z kolei Jakub Opawski jednym celnym uderzeniem zwieńczył udany występ swojej drużyny. Dla Scousers honorówkę zdobył Patryk Jędrysiak. CAR LAB bez dwóch zdań był zespołem lepszym, co widać było nie tylko na papierze, ale przede wszystkim na murawie. Z siódmego miejsca rudzianie pukają do Top6, goście zamykają tabelę grupy B.

1FC Katowice – LGT Squad  5:4 (3:2)

Była niespodzianka w Ekstralidze, sensacja w grupie A 1 ligi, zatem nie mogło zabraknąć ich również na podwórku grupy B. 1FC Katowice jako pierwsze potrafiły zatrzymać LGT Squad i urwać byłemu liderowi grupy trzy punkty. Wcześniej CAR LAB był tym zespołem, który udowodnił, że LGT da się przechytrzyć, ale wówczas mecz zakończył się jedynie podziałem punktów. W niedzielę 1FC całkowicie okazało się katem młodzieży. Już po ośmiu minutach gospodarze zdążyli objąć dwubramkowe prowadzenie, za sprawą Marcina Tyrpy i Konrada Taszyckiego. Po kwadransie gry Igor Grzybek wraz z Martinem Gutowskim doprowadzili do wyrównania, które w 22. minucie zniwelował Tyrpa. W drugiej połowie Tyrpa skompletował hat-tricka powiększając przewagę. W 42. minucie kapitan zespołu, Mateusz Sielski, przypieczętował solidne zwycięstwo. LGT próbując uniknąć widma porażki walczyło do ostatniego tchu, lecz bramki Aleksandra Kordka oraz Grzybka niestety okazały się niewystarczające, by uratować honor i ten najważniejszy punkt. Zabrakło czasu oraz odrobiny szczęścia, co w efekcie po sześciu kolejkach panowania w siódmym tygodniu zrzuciło LGT na drugie miejsce. 1FC Katowice gromadzą serię czterech zwycięstw z rzędu, premiowaną piątą lokatą.

Gladiators – Stara Gwardia  7:4 (4:1)

Stara Gwardia z czwartą porażką na koncie nie zdołała powstrzymać szarży „Gladiatorów”. Szybko objęte przez gości prowadzenie, po golu Kacpra Ziółkowskiego w 5. minucie, rywale jeszcze szybciej zdyskredytowali  schodząc do szatni przy stanie 4:1. W drugiej transzy gospodarze kontynuowali swoje taktyczne założenia, choć i Stara Gwardia niejednokrotnie ośmielała się zagrażać golkiperowi „Czerwonych”. Jednakże uzyskana wcześniej przewaga była dla przyjezdnych nie do przeskoczenia, wobec czego dowiezienie punktów do końca meczu nie było dla „Gladiatorów” wyzwaniem ponad ich siły. Finalny czempionat 7:4 był główną zasługą Piotra Gaciocha, autora czterech goli i jednej asysty. Gladiators na miejscu czwartym, Stara Gwardia na dziesiątej lokacie.

SOCCER Barbershop No Name Team – KS Kreple Ochojec  3:2 (2:1)

Jedno z najciekawszych spotkań 7. kolejki to konfrontacja SOCCER Barbershop No Name Team z Krepami Ochojec. Mecz na najwyższym szczeblu grupy B został zamknięty z trudem wywalczonym zwycięstwem gospodarzy.  Osłabione brakiem Piotra Makowskiego Kreple po dwudziestu minutach zmuszone były gonić wynik, bowiem Paweł Kwiatkowski oraz Hubert Klimczyk zapewnili No Name Team dwubramkową przewagę. Goście dopiero przed przerwą po dwójkowej akcji braci Jokel zdołali strzelić kontaktowego gola, którego autorem był Mariusz. Druga połowa to tytaniczna walka w środku pola, gdzie każdy walczył o piłkę oraz szukał szans na zmianę rezultatu. W 41. minucie Rafał Tkaczewski pozwolił ochojczanom odetchnąć z ulgą i z psychicznym komfortem odliczać ostatnie minuty regulaminowego czasu gry. Czasu, który dopiero teraz okazał się największą nerwówką całego spotkania. Kluczowym momentem była 48. minuta, podczas której Patryk Wojda korzystając z podania Marcela Posta idealnie zmieścił piłkę w siatce zostając tym samym bohaterem tego jakże dramatycznego widowiska. No Name Team przerwał serię Krepli zrzucając ich na szóste miejsce, tymczasem sami wzmocnili się na trzecim schodku ligowego podium.

Bonito Murcki – KS Silesia Katowice  3:2 (3:0)

Osłabiona kadrowo Silesia Katowice nie zdołała wywalczyć punktu w spotkaniu przeciwko Bonito Murcki. Gospodarze już po pierwszej połowie zapewnili sobie bezpieczną przewagę w postaci trzech bramek. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Edgar Nazarian, Rafał Oszek i Mateusz Kiełbasa. Solidne prowadzenie nieco uśpiło czujność Bonito, bowiem Silesia nie zamierzała składać broni. W 30. minucie gola kontaktowego strzelił Wojciech Zagórski, jedenaście minut później cień szansy na remis rzucił Maciej Krok. Katowiczanie dwoili się i troili, lecz ekipa z Murcek już do ostatniego gwizdka sędziego nie pozwoliła sobie wyszarpać triumfu z rąk. Dla Silesii była to czwarta porażka z rzędu prowadząca do tego, że z góry tabeli powoli wędrują w jej dolną część. Obecnie jest to ósma lokata, Bonito oczko niżej, lecz z identycznym bilansem punktowym.